Zápas Marpo vs. Rytmus? Stoprocentně se pojede na krev!

0

Kdo je Marpo a kdo je Rytmus asi víte, i když třeba jejich hudbu neposloucháte, je obecně známo, že jde o dva přední česko-slovenské rapery. A je veřejným – ani ne tak tajemstvím, spíše tématem posledních měsíců, že se tito dva borci postaví proti sobě v duelu jako novodobí gladiátoři. Nicméně teď nám nejde ani tak o zápas – o tomto souboji bylo napsáno a řečeno už mnoho – včetně spekulací jak to dopadne a zda je Marpo ve výhodě jako zkušený bojovník oproti Rytmusovi, který se zápasením nemá zkušenosti.

Jde o to, že Marpo vs. Rytmus, to není jen duel dvou rapperů, oba hlavní hrdinové prosincového galavečera se setkají tváří v tvář ještě předtím. A to 13. prosince, aby se zaevidovali v Českém registru dárců krvetvorných buněk v pražském IKEM. Doufají přitom, že ke stejnému kroku motivují mnoho svých fanoušků. A to je něco, co chceme podpořit.

Život je boj, pro někoho víc, než pro ostatní, lidé s onemocněním krvetvorby doslova bojují o život a pomoci jim může jen takzvaně „ideální dárce“, který se však často těžce hledá. Proto je důležité, aby byl registr dárců co nejobsáhlejší. A právě v tom má pomoci akce, která se uskuteční 13. prosince v Xplore Fitness Praha. Rapeři Otakar Petřina, alias Marpo a Patrik Vrbovský, známý jako Rytmus, ten den odevzdají vzorek krve, a tím se zaznamenají do registru a svým krokem samozřejmě chtějí motivovat i své fanoušky.

Zpět ale k podniku jako takovému, je třeba vědět, že kromě náboru dárců proběhnou na místě i veřejné tréninky zápasníků, kteří budou bojovat na XFN 15. Akce bude zakončena stare downy hlavních hvězd galavečera. Boj na dřeň je projektem organizace XFN, Kapky naděje a Českého registru dárců krvetvorných buněk a má pomoci s léčbou leukémie.

 

Komentáře