Red Bull Air Race jde do druhé poloviny, Petr Kopfstein věří v návrat do bojů o nejvyšší pozice

0

Statistika mluví jasně, v každém závodě této sezony Petr Kopfstein bodoval, v každém závodě obsadil deváté místo a přesto výsledky zatím nenaplnily očekávání, se kte-rými Team Spielberg do této sezony vstupoval. Naposledy se tak stalo při minulém závodě v Budapešti – v trénincích i kvalifikaci si Petr připsal první, druhé a třetí místo. Na skvělé výsledky ale nedokázal navázat v závodě a počtvrté v sezoně tak obsadil deváté místo.

Letošní sezona prestižního leteckého seriálu Red Bull Air Race vstupuje do své druhé poloviny a český pilot věří, že se v ní vrátí do bojů o nejvyšší příčky. „Jsme výborně připra-veni, jen do sebe musí ve správnou chvíli všechno zaklapnout,“ říká lídr Teamu Spielberg před závodem v ruské Kazani. „Rychle jsme ten výsledek hodili za hlavu, protože co nás nezabije, to nás posílí. Jsme si jistí, že k prolomení série smolných výsledků chybí velmi málo. Jen do sebe musí všechno ve správnou chvíli zaklapnout,“ říká karlovarský pilot.

Vyjde to už v Kazani o víkendu 25. a 26. srpna? Petr udělal všechno pro to, aby si z Ruska odvezl skvělý výsledek. „Strávil jsem hodně času na simulátoru, mám za sebou letecké kempy i vystoupení na air show. Připravoval jsem se také po fyzické stránce. Kromě toho jsme provedli další modifikace na letadle,“ vypráví pilot Teamu Spielberg.

Příslibem dobrého výsledku je také trať nad řekou Kazanka, kde Petr loni vybojoval skvělé 4. místo. Ačkoliv ji pořadatelé kompletně přestavěli, i letos by měla českému pilotovi sedět. „Trať bude hodně těžká. Ani chvíli si v ní neodpočineme a celou dobu poletíme ve velkém přetížení. Bude to velmi zajímavé, i když já osobně bych snesl ještě mnohem techničtější trať,“ popisuje Petr Kopfstein a těší se také na samotnou Kazaň.

zdroj: kopfstein.com, redbullairrace.com, nedori.cz

Komentáře