Příznivci hororu se mohou radovat, kreatury Stephena Kinga znovu ožijí

Nový rok, to bude horor, milovníci daného žánrů si přijdou na své a nebudou ani chybět remaky klasik. Jsou adaptace děl Stephena Kinga důvodem, proč jít do kina?

0

Mezi první kultovní horor, jehož nejznámější adaptaci jsme mohli vidět už v roce 1986 v roli s Jeffem Gouldblumem na jehož zpracování se přičinil režisér J.D. Dillard, v té době ještě tolik nezkušený, a patří mezi kultovní díla, je horor Moucha. Moucha zažije svou renesanci a novější předělávku. Ještě stále není jasné, na kolik bude vycházet z původní povídky, nebo víceméně z filmového zpracování ale my si teď můžeme připomenout starší verzi. Film dokázal opravdu vyděsit a šokovat.

Další film, chystané opakování druhé, novější, verze, tedy pokračování adaptace podle slavné knihy Stephena Kinga, je film TO, Kapitola druhá. Horor z roku 1990 se v novější verzi dostal na plátna kin v roce 2017. My se dočkáme mnohem temnějšího pokračování, jak můžeme vidět v samotném traileru. Režie snímku se ujme Andy Muschietti odhodlaný posunout horor a jeho děj časově o několik dekád dále a my se tak ocitneme v době, kdy původní hrdinové z prvního dílu budou již dospělí lidé. Nyní si můžeme připomenout teaser z prvního dílu.

Novinka, co má v roce 2019 doplňovat řady, se jmenuje Potomek. Režie filmu se ujal Nicholas McCarthy a podle všeho se na film můžeme těšit už začátkem roku. O čem bude tento snímek? Příběh mladého chlapce, ve kterém dřímá démon a posedlost pro reálný svět nevysvětlitelná. Mladý Miles začne prokazovat tak podivné chování, kdy jeho matka začne mít podezření, že se jedná o něco nadpřirozeného. Pravdu i odpovědi, co to způsobuje, bude hledat ve své minulosti. Horor nás tak zavede do prostoru, kdy se hranice reality začne stírat. Mrkněme se na „děsivý“ teaser.

Mezi další připravované adaptace od Stephena Kinga patří Firestarter a Řbivot zvířátek. Ve filmu Firestarter, který už byl poprvé adaptován v roce 1984 si zahrála například herečka Drew Barrymoerová a jeho režie se chytí Fath Akin, režisér například snímku Goodby Berlin. Firestarter je příběh o malé dívce, co má schopnost zapalovat věci pouhou myšlenkou. Děje se jí to díky tajnému experimentu s pochybnou látkou, kterého se kdysi její rodiče zúčastnili. Ti mají jako následek telepatické schopnosti, ale i přesto se snaží žít klidný život a vychovat svou dceru normálně, přes její nadpřirozené schopnosti. Věci se však semelou jinak. Když dcera Charlene zabije nešťastně svou mámu a stane se zájmem organizace a nebezpečí…

Řbitov zvířatek je další remake hororu z 80. let. Předlohu tohoto snímku režírovala dvojice mužů Kevin Kölsch, Dennis Widmyer a v hlavních rolích se například objeví Jason Clarke, herec, který si také zahrál roli v nejnovějším snímku – První člověk. Vychutnejte si teaser…

A nakonec jeden z možných, největších taháku příštího roku bude Ridley Scott a jeho návrat do světa vetřelců. Podle všeho by se mělo jednat o pokračování filmu Covenantu. Awakening. Samotný název pokračování  má poukázat, jak si můžete pamatovat s předchozích dílů, co se stane potom, kdy se inženýři vrátí, aby zjistili, zda byla jejich planeta zdecimována. Netřeba více slov a rovnou si spusťte teaser, abyste se naladili na pokračování, které muže být, jako vždy, překvapivé.

V příštím roce se samozřejmě dočkáme více hororových novinek, ale mezi hlavní taháky patří adaptace Stephena Kinga, zbývá otázka, na kolik se povedou, aby si zasloužili divákovu pozornost. King patří bezesporu mezi klasiky hororových příběhů v knižním podání, ovšem zda se podaří převést na filmové plátno tak kvalitní zpracování, jako se můžeme dočíst v jeho knihách, už záleží na tvůrcích. Tak uvidíme…

Komentáře