One-Punch Man 3: Zvěsti

0
One-Punch Man 3

Život superhrdiny není žádné peříčko. Obzvláště pokud patříte do Céčkové kategorie a musíte plnit kvóty hrdinských činů.

Třetí díl One-Punch Mana Saitamu konečně vrhá na dráhu profesionálního hrdiny. Společně s Genosem úspěšně prošli testy asociace hrdinů a oba čeká slibná kariéra. Jenže…

Kvóty

Zatímco Genos v testech zazářil a prošel s plným počtem bodů, Saitama prošel s naprostým minimem – a to vlastně jen proto, že ve všech fyzických testech naprosto zbořil dosavadní rekordy. Takže na rozdíl od Genose, který se rovnou zařadil do nejvyšší hrdinské třídy S, na samotném dně tabulek třídy C plácajícího se Saitamu čeká pár povinností.

Třeba vykonat alespoň jednou do týdne nějaký hrdinský skutek, aby dokázal, že si místo na superhrdinském seznamu vůbec zaslouží. To by Saitama samozřejmě věděl – pokud by tedy na úvodním semináři dával alespoň trochu pozor.

Ne, ty se mnou nejdeš. Já jsem ve třídě C a ty ve třídě S. Takže veškerý zásluhy by určitě přičetli tobě!

Takže po týdnů flákání a čtení komiksů čeká na Saitamu skutečně zběsilý hon za splněním kvóty – město je totiž v posledních týdnech poněkud klidné.

Řasy, prastaré larvy, obří ventilátory

Mimoto se ve třetí knize Saitama také vypořádá s otravným řasovým monstrem a v příběhu z minulosti nám Saitama předvede, jak to dopadá, když se prastaré monstrum postaví mezi něj a jeho potřebu… ehm… vykonat potřebu.

Proč máte za dveřmi hromadu řasy kombu?

jó… nó, to jsem náhodou…ehm, levně sehnal.

Nakonec bude Saitama také inspirovat – to když zachrání bojácného a roztřeseného hrdinu třídy B před zákeřným přerostlým ventilátorem. Taková situace dokáže skutečně namotivovat.

Třetí díl prostě nepolevuje z nastaveného trendu a na stránkách servíruje další porci lehce stravitelné manga zábavy.

 


One-Punch Man 3: Zvěsti
ONE
kresba: Júsuke Murata
překlad: Marek Mikeš
Vyšla březen 2022
Vydavatel: CREW s.r.o.
stran: 212
vazba: brožoaná s přebalem 128 × 182 mm
ISBN: 9788076791343
cena: 249Kč

 

Komentáře