One-Punch Man 2: Tajemství síly

0

Jaké je tajemství Saitamovy nadpřirození síly a co dokáže ve stoickém hrdinovi vyvolat naprostý amok?

Druhý díl One-Punch Mana začíná přesně tam, kde první skončil. Elitní zvířecí zabijáci z Domu evoluce jsou naprosto zdecimováni a vypáčit ze zbytků gorilího kyborga informace o velkých plánech zákeřného profesora nedá Saitamovi a jeho učedníkovi Genosovi příliš práce.

Náš šéf projevil zájem o vaše tělo.
Já ale nejsem na chlapy….
Mistře, o tohle nejde.

Schyluje se k opravdu velkolepé bitce. Profesor se totiž proti Saitamovi chystá postavit vrchol evoluce – pekelného nosoroha. Najde Saitama konečně rovnocenného soupeře, nebo jako vždy rozmázne příšeru jednou ranou po stěnách celé bojové místnosti?

Tajemství síly

Druhá kniha toho ale nabízí mnohem víc než jen epický souboj. Saitama odhalí tajemství své síly (a zároveň důvod své plešatosti) – a pokud zatím čekáte nějaký pořádný frk, tak jste na správné stopě.

Mimo to se Saitama také utká s hromadou agresivních plešounů, kteří mu tak trochu kazí reputaci a také si díky jedné drobné nehodě týkající se nastavené pěsti a genitálií zajistí jednoho doživotního rivala.

Ten nejdůležitější poznatek z knihy ale je, že nikdy nesmíte zdržovat Saitamu, když jsou zrovna slevy v supermarketu.

Nenáročná prča

Druhý díl pokračuje v trendu nenáročné zábavy a dokonalé parodie žánru. Nečekejte hluboké origin story, opět se ale můžete těšit na skvěle nakreslené epické souboje a něco málo textu. A byť toho ke čtení skutečně není příliš, k zasmání je toho opravdu hromada.

 


One-Punch Man 2: Tajemství síly
ONE
kresba: Júsuke Murata
překlad: Marek Mikeš
Vyšla prosinec 2021
Vydavatel: CREW s.r.o.
stran: 204
vazba: brožoaná s přebalem 128 × 182 mm
ISBN: 9788076791046
cena: 249Kč

 

Komentáře