Městská džungle, to není prázdný termín. Víte, jak přežít?

0
foto: KravMaga.cz

Město může být velmi nebezpečným místem, své by o tom mohli říct třeba obyvatelé některých brazilských metropolí. Jistě, my máme do jižní části amerického kontinentu daleko, navíc Česká republika se umísťuje dlouhodobě na vrcholu žebříčku států podle bezpečnosti, ale stejně… Je dobré být připraven.

Co je Krav Maga víte, pokud nejste na našem webu poprvé, jde o legendární izraelský systém, původně určený pro armádu a speciální jednotky, později adaptovaný pro policii a civilní sektor je právem považována za nejefektivnější sebeobranný systém. Nejde jen o účinné a mnohdy i brutální techniky vycházející z přirozených reakcí, ale o celý tréninkový mix. Jednou z největších výhod systému je, že se snaží již od začátku studenty co nejvíce přiblížit realitě. Prostě připravovat se na reálné situace v reálných podmínkách. IKMF (International Krav Maga Federation) je hlavní celosvětovou Krav Maga federací.

A teď k tomu městu – česká sekce IKMF pořádá každoročně pro své studenty (a nejen pro ně) třídenní kemp boje ve městě – Urban Combat, nejlepší čeští instruktoři (mnohdy s mnoha sportovními úspěchy či zkušenostmi z mnohaletého působení v českých elitních jednotkách) každoročně připravují akci, jež snese světové srovnání. Řešení aktuálních hrozeb, propracovaná metodika, reálné prostředí, skupinová dynamika a motivace strhnou a osloví každého, kdo chce zvýšit své šanci na obranu či prostě zažít něco jedinečného.

Účastníci se ve třech nabitých dnech naučí základy útoků a obran, ochranu třetích osob, taktiky boje s více útočníky, koncept boje za snížené viditelnosti, boj v omezených prostorách, dopravním prostředku, využití běžných předmětů k sebeobraně, jak se vyrovnat s útočníkem ozbrojeným nožem či střelnou zbraní a mnoho dalšího.

Zaujala vás myšlenka a chcete znát program letošního ročníku? Podrobnosti budou zveřejněny na webu organizátora, KravMaga.cz, nicméně dá se očekávat, podle předchozích ročníků. že půjde o mix zajímavých – přesto ale běžných lokalit jako je bar, ulice, dopravní prostředek, atd., do kterých budou situovány jednotlivé tréninkové bloky.

Závěrem tedy to nejdůležitější – čas konání. Akce proběhne od 24. do 26. 5. 2019, v Praze, o vedení se postarají instruktoři IKMF CZ, potřebné vybavení zahrnuje triko, dlouhé či krátké kalhoty, boty do tělocvičny, boty a oblečení na ven, pití, ručník, chrániče na zuby a bandáže, suspenzor, doporučené jsou chrániče holení, boxerské či grapplingové rukavice. Cena za akci je 2500,- Kč cena pro členy IKMF a 2800,- Kč cena pro nečleny IKMF.

Komentáře