Maserati řešilo budoucnost, sází na typický sportovní vůz

0

Co nového u Maserati? Harald J. Wester, ředitel Maserati S.p.A., se v sídle společnosti na Viale Ciro Menotti sešel s Palmou Costiovou, radní pro výrobní činnosti v regionu Emilia-Romagna, se starostou Modeny Gianem Carlem Muzzarellim a také se zástupci odborů.

Tématem jednání bylo potvrzení strategie výroby vozů značky Maserati, která byla zveřejněna v plánu výroby koncernu FCA během roku 2018 a v současnosti prochází revizí. Výrobní závod v Modeně se bude věnovat výrobě speciálních vysokovýkonných sportovních vozů s nejmodernějšími technologiemi, které odpovídají tradici a hodnotám věhlasné značky Maserati, jež do Modeny přesídlila v roce 1939.

Nový výrobní program využije know-how a zkušenosti pracovníků, kteří se věnují produkci vozů Maserati, s vysokou odbornou specializací pro zvládnutí mimořádně náročného výrobního procesu. Spojením tradičního řemeslného zpracování a inovací, bezkonkurenční péče věnované každému detailu a aplikací nejvyšších kvalitativních standardů bude zajištěna výroba unikátních a exkluzivních vozů, které se stanou ztělesněním toho nejlepšího, čím je tradiční značka „Made in Italy“ proslavená po celém světě.

Cílem je letos na podzim zahájit modernizaci současných výrobních kapacit. První předprodukční kusy zcela nového modelu, kterým bude pro Maserati tak typický sportovní vůz, vyjedou z nového provozu v první polovině příštího roku.

Harald J. Wester tak vyzdvihl nezastupitelnou roli továrny na slavné adrese Viale Ciro Menotti v plánu výroby pro roky 2018 až 2022. Potvrdil záměr pokračovat ve výrobě a také přípravy na příchod nových modelů, jejichž předpokladem je modernizace výrobních linek.

zdroj a foto: Scuderia Praha

Komentáře