Lhát se nemá, ani když máte pravdu. To je divadelní sokolské poselství

Příznivci kultury, divadla v lehčím slova smyslu mají možnost nasát atmosféru Divadla Bolka Polívky. Prostřednictvím komediálního kusu pod taktovkou mistra manéže.

0

Autorská klaunerie divadla Bolka Polívky Letem sokolím je o přátelství dvou klaunů a boji o starou tělocvičnu. Dílko se představí pod širým nebem 18. srpna od 18.30 na 15. ročníku festivalu Letní Letná v Praze, za divadelním projektem stojí Michal Chovanec a Ondřej Klíč, kteří po tříleté intenzivní spolupráci na klaunských skečích vytvořili celovečerní představení.

O supervizi se postaral Bolek Polívka. Letem sokolím vypráví prostřednictvím klaunských gagů a s humorem o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Inscenace si pohrává se společenským přesahem a zároveň si klade za cíl oživit dnes lehce pozapomenutý žánr klaunerie, který Divadlo Bolka Polívky dlouhodobě podporuje.

Příběh je o podivuhodném přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka. Dvojice se ve staré sokolovně urputně snaží připravit na Všesokolský slet. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše, jehož nástupcem se cítí být. Získat uznání pro svou Župu 48 je jeho životním snem. Jeho touha dovede oba cvičence do mezních situací. Nad samotným příběhem však stojí klaunské existence Čeňka a Břéti a jejich permanentně problémového vztahu.

LETEM SOKOLÍM / Divadlo Bolka Polívky
Kdy: 18. 8. od 18.30
Kde: Letní Letná, Letenské sady, Praha 7
Režie: Vojtěch Fatka
Hrají: Michal Chovanec, Ondřej Klíč

Zdroj: 2media, foto: Jiří Salik Sláma

Komentáře