Lancia Kappa není v autobazarech vyhledávaná. Pokud není Václav Havel uveden jako majitel

0

I přes mnohé kritické hlasy je korektní uznat, že Václav Havel byl dobrý prezident. Kdyby nic jiného, tak nemluvil vulgárně, nepotácel se s rýmou po klenotnici mezi svatováclavskými relikviemi a tak podobně, ovšem vkus, ten na auta, měl Václav Havel opravdu nezvyklý a netradiční. Lancia Kappa je toho důkazem.

Tmavě modrou Lancii koupil Václav Havel den před svatbou s herečkou Dagmar Veškrnovou, za devět let s ní (s tou Lancií) najezdil okolo 30 tisíc kilometrů a v roce 2006 ji prodal tehdejšímu majiteli sítě autocenter největšího tuzemského autobazaru.

Od té doby italský vůz nenajel prakticky nic, zůstal ve zcela autentickém stavu a současný majitel vozu a zakladatel sítě autocenter AAA AUTO Anthony Denny, který již před časem ukončil své aktivity v České republice, se i přes vlastnictví obrovského automobilového muzea klasických aut v Austrálii rozhodl, že vůz po prezidentu Havlovi zůstane v České republice, pro kterou má jako historický artefakt mnohem větší význam.

„Jsme velmi rádi, že pan Denny dal důvěru naší značce Mototechna Classic, pod jejíž hlavičkou se tento unikátní kousek v neděli prodal za 400.000 Kč,“ říká provozní ředitel AAA AUTO Petr Vaněček. „Během prvních dnů od zveřejnění inzerátů jsme byli kontaktováni devíti vážnými zájemci různých koutů České republiky. Od chvíle, kdy se Lancia po prezidentu Havlovi objevila v naší internetové inzerci, si vůz na prohlédlo přes 2000 lidí. Vůz pochopitelně budil značnou pozornost i na pobočce v Praze, kde byl vystaven,“ doplňuje Jindřich Topol, regionální manažer výkupu AAA AUTO.

Lancia Kappa bez zajímavé historie se dnes dá sehnat v řádu desetitisíců, zachovalé kusy od sta tisíc korun. „Cena vozů po slavných osobnostech, zejména těch s celosvětovým přesahem, kterým byl i prezident Václav Havel, se určuje relativně těžko. Zpravidla si stávající majitel zvolí částku, kterou by chtěl za vůz dostat a čeká, až se najde zájemce, pro kterého je vlastnictví vozu zajímavé. Při určení ceny jsme zároveň vycházeli i z prodeje první prezidentské Lancie, kterou před několika lety získal nový majitel za obdobnou částku,“ uzavírá Jindřich Topol. Kappa, Kappa, … Kdy jste nějakou potkali na silnici?

Zdroj a foto: AAA AUTO

Komentáře