Godzilla vs. Kong

0
Godzilla vs. Kong

Studiu Legendary se povedlo kaiju sérii Monsterverse docela slibně rozjet. První Godzilla z roku 2014 byla docela koukatelná, ale teprve Kong: Ostrov lebek přinesl do série tolik potřebný vtip. Godzilla: Král monster se pak už docela slušně svezl na vlně epických bitev přerostlých ještěrek. No a nyní se konečně můžeme podívat na pořádnou bitku mezi ještěrkou, opičákem… a taky kouskem železa, nezapomeňte na železo.

Kong nám od posledně trochu vyrostl. Tedy trochu – na výšku asi tak dvakrát, takže se nyní může Godzille klidně dívat do očí aniž by se stavěl na špičky. Navíc se naučil znakovat a do praciček se mu dostal kyj s plátkem z Godzillího hřbetu.

Ono je potřeba poznamenat jednu věc – Godzilla se s Kongem nechce úplně kámošit. Stejně jako mezi rody Monteků a Kapuletů bylo mezi ještěrkami a opičáky v dávných dobách více zlé krve než na srazu hemofiliků. Alfa predátor přece navíc může být jen jeden!

Film má i nějaká příběh, do kterého se zaplétají děti, akční puberťáci a zlý megakorporát, ale příběh je spíš jen taková výplň – dát dohromady dvě hodiny bitek mezi titány likvidujícími velkoměsta by bylo finančně trochu nákladnější, tak je potřeba to naředit trochou nepříliš komplikovaného příběhu.

Ten se občas pokusí i o nějaký ten drobný vtip, ale bohužel postrádá míru nadhledu, kterou oplýval již zmíněný Kong: Ostrov lebek. Takže nakonec se těšíte stejně jen na to hlavní – na pořádnou férovku mezi Godzillou a Kongem.

Ta je naštěstí docela výživná a hodná solidní porce popcornu. Samozřejmě, že obě znesvářené strany jsou vlastně kladné, takže je potřeba přijít ještě s někým zlým. Od toho tady máme Mechagodzillu, takže se nakonec dočkáme epické týmovky opičáka a ještěrky proti terminátoří ještěrce.

Ne, opravdu to není film pro náročnou mysl. Godzilla vs. Kong Vám svou skrytou genialitou asi v mysli na dlouhá léta neutkví, ale nabídne necelé dvě solidní popcornové zábavy – hlavně pokud máte přerostlé příšerky rádi.

Komentáře