Dvojitý zásah: Studenti z Wolfsburgu a Cvikova představují na srazu WV koncepty Golf z vlastního vývoje

0

Středa 9. května je pro dva týmy studentů společnosti Volkswagen významným dnem. V rámci 37. Setkání GTI se uskutečnila dvojnásobná premiéra unikátních vozů Golf z jejich vlastního vývoje a výroby. Na legendární akci u jezera Wörthersee se každý rok sjíždějí desetitisíce fanoušků automobilů. Studenti firmy Volkswagen na ní představili před početným publikem své koncepční vozy Golf GTI Next Level* z Wolfsburgu a Golf Variant TGI GMOTION z Cvikova.

První premiéra: Golf GTI Next Level z Wolfsburgu
Golf GTI Next Level je poháněn dvoulitrovým zážehovým motorem s výkonem 302 kW (411 k) a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Unikátní GTI je lakováno sériovými barvami v odstínech White Silver (metalický lak) a Deep Black (perleťový lak; v zadní části). Karoserii navíc zdobí kontrastní fólie s motivem šípu, které byly, stejně jako sada vnějších dílů karoserie včetně zadního difuzoru a vnitřních ploch kovaných kol z lehké slitiny, lakovány ručně.

Next Level vznikl za pomoci digitálních technologií. Studenti navrhli design exteriéru a interiéru na grafických počítačích – včetně náročného integrovaného multimediálního systému se zvukovou aparaturou v zadní části dvoumístného interiéru. Na počítačích se softwarem CAD zkonstruovali boční výplně a úchyty pro montáž reproduktorů a subwooferu, které následně zhotovili metodou aditivní výroby. Studenti navíc naprogramovali speciální aplikace pro ovládání elektricky výklopné podlahy zavazadlového prostoru, výsuvného displeje LED a osvětlení prostoru pod vozem diodami LED prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu.

Tým z Wolfsburgu: projektový vedoucí Holger Schülke; členové týmu podle oboru studia: mechatronici pro motorová vozidla: mluvčí týmu Maximilian Klar (21), Florian Dimt (21), Maximilian Purrucker (21), Vincent Siermann (20); elektronici pro automatizační techniku: Patrick Schilling (19) a Maurice-Christian Ziesmann (21); lakýrnice vozidel: Anna-Katharina Heumannová (22) a Marie-Kristin Schildwächterová (20); řemeslnice pro výrobu interiérů: Henny Stegmannová (19) a Lena Volková (20); obchodnice pro kancelářský management: Lina Bosseová (20) a Tina Geißlerová (20); technická modelářka: Sandra Dombrowskiová (21); technický produktový designér: Nico Sennhenn (21); procesní technik pro plasty a kaučuk: Marc Fitzlaff (23). Maurice-Christian Ziesmann absolvuje duální studium a kombinuje své vzdělávání se studiem elektrotechniky a informační techniky (vyšší odborná škola Ostfalia ve Wolfenbüttelu). Henny Stegmann absolvuje své vzdělávání ve společnosti Sitech u Wolfsburgu, všichni ostatní ve společnosti Volkswagen v závodě Wolfsburg. Sitech je společnost, která se zabývá vývojem a výrobou sedadel pro vozidla koncernu Volkswagen.

Druhá premiéra: Golf Variant TGI GMOTION z Cvikova
Čtrnáct studentů společnosti Volkswagen Sachsen odhalilo koncepční vůz Golf Variant TGI GMOTION* s motorem TGI 1,5 litru na zemní plyn o výkonu 96 kW (131 k), sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a integrovaným pohonem všech kol. Studenti ze závodu Cvikov pro výrobu vozidel, závodu Saská Kamenice pro výrobu motorů a Skleněné manufaktury v Drážďanech vytvořili se svými vedoucími pro setkání u jezera Wörthersee koncepční vůz, který kombinuje sportovní charakter, eleganci a průchodnost terénem. GMOTION ukazuje, že alternativní pohony jsou vhodné pro rodinné využití i k podnikání.

Koncepční vůz je lakován kombinací matných a lesklých barev. Barevné odstíny Ice, Hallmark a St. James Red z palety pro vozy Bentley ladí s perleťovým lakem Deep Black, dodávaným pro sériově vyráběný model Golf. V interiéru vozidla jsou veškeré ozdobné prvky opatřeny lakem v odstínu chromu. Sportovní sedadla mají červené ozdobné prošívání, vyšívaný voštinový vzor a logo GMOTION.

Studenti vybavili vůz nastavitelným podvozkem, jehož světlou výšku lze snížit až o 40 milimetrů, a brzdovou soustavou se čtyřpístkovými třmeny vpředu. Navíc přizpůsobili spodní část vozidla a výfukovou soustavu pohonu všech kol.

Tým z Cvikova: projektová vedoucí Claudia Kittlerová; členové týmu podle oboru studia: elektronici pro automatizační techniku: Benjamin Liebold (20) a Tobias Siebert (18); lakýrníci vozidel: Simon Boguslawski (19) a Denise Zeißlerová (22); průmyslový mechanik: Dennis Leuthäuser (21); konstrukční mechanici: Jonathan Hammig (19) a Marius Neumeister (21); mechatronici pro motorová vozidla: Tom Dubielczyk (20), Hannes Flade (18), Tobias Kalbas (19), Laura Sallerová (18) a Elisabeth Trompeltová (18); mechatronička: Laura Hofmannová (19); procesní technička pro povrchové úpravy: Laura Wagnerová (20).

 

 

 

 

 

Komentáře