Deadpool: Packy, Packy, Pacičky

0

Komiksy, filmy, hry… to všechno ulítlému Deadpoolovi sedne – může ale fungovat tak trochu infantilní postava na stránkách knihy?

Hned ze začátku si přiznejme, že Deadpool obecně necílí na úplně dospělé publikum. Jasně, Rkové filmy s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli celkem úspěšně mířily na trochu odrostlejší publikum. Komiksy ale popouští uzdu přiblblosti naplno a celkem bezostyšně cílí na pubertální a postpubertální publikum.

A občas se taky zalíbí zastydlým třicátníkům – i když se musím přiznat, že i pro mě byly komiksy v mnoha případech až příliš velká „taškařice“ a byť mám postavu Deadpoola docela v oblibě, stabilně vycházejícím sériím jsem se začal tak trochu vyhýbat.

Jenže teď je tady kniha Stefana Petruchy a s ní přichází otázka, jestli může Deadpool v takovémto formátu vůbec fungovat.

Všude samá štěňátka

Deadpoola tentokrát čeká úkol trochu netypický (tedy, pokud se v jeho případě dá mluvit o nějakých typických úkolech) – vydává se totiž na lov hromady chlupatých mrňousků, kteří se z útulku dostali do roku nových nadšených páníčků.

Samozřejmě, že je v tom menší zádrhel. Tahle várka mazlíčků má totiž jednu zásadní výrobní vadu. Někteří z nich se totiž přemění v téměř nezastavitelná monstra s neutuchající chutí na hromady lidského masa.

A tak oblíbený užvaněný žoldák nahání obří monstra ulicemi New Yorku, zachraňuje školky či autobusy plné jeptišek, krade štěňátka malým dětem i důchodcům, snaží se vymanit ze sevření Hulkových půlek anebo se jen tak válí a užívá si obklopen hromadou veselých malých chlupáčků.

Funguje to?

Na začátku jsem si kladl otázku, jestli může Deadpool na stránkách knihy vlastně fungovat. A víte co? Musím se přiznat, že vlastně docela jo. Kniha je stejně potřeštěná jako komiksy, nabízí hromady vnitřních monologů se Deadpoolovými četnými osobnostmi, meta-humoru i bourání čtvrté zdi.

Vlastně je tu díky absence obrázků ještě trochu více prostoru pro Deadpoolovu užvaněnost a všechno je to úplně stejně přiblblé jako komiksy, ale přiznejme si to – právě pro to máme Deadpoola rádi.

Stáhnout ukázku


Deadpool: Packy, Packy, Pacičky
Autor: Stefan Petrucha
Překlad: Filip Drlík
Vyšla září 2021
Vydavatel: CREW s.r.o.
stran: 312
vazba: brožovaná 110 × 180 mm
ISBN: 9788076790667
cena: 349Kč

 

Komentáře