D. M. Pulley – Dům plný temnoty

0
Dům plný temnoty

Téměř dokonalý dům si pro své nové obyvatele chystá pořádnou spoustu nepříjemných překvapení. Dokáže se rodina Spielmanových vypořádat nejen s temnotou svého nového domova, ale i se stíny vlastní minulosti?

Rodině Spielmanových se naskýtá možnost koupě téměř dokonalého domu. Meziválečné honosné sídlo Rawlingswood nabízí ohromnou spoustu prostoru, a i přes potřebu nákladnější rekonstrukce jde o velice výhodnou koupi. Realitní agentka však Myronovi a Margot Spielmanovým některé věci zatajila.

Vražedný dům

Už samotnou rekonstrukci sídla provází spousta smůly a rodina hned v prvních týdnech po nastěhování odhaluje tajemství temné minulosti, která se k jejich novému domovu váže. V domě straší a jeho prkna jsou nasáklá krví hned několika nešťastníků, kteří jej obývali.

Je otázkou, zda rodina ustojí nejen konfrontaci s historií domu, ale také s problémy a přísně střeženými tajemstvími jejích členů. Podaří se rodině v novém domě utéct před svou vlastní minulostí?

Temný psychologický thriller

Téma domů s ne úplně jasnou minulostí není pro autorku žádnou novinkou, sama se v dřívější kariéře věnovala stavebnímu inženýrství a byla forenzní vyšetřovatelkou při rekonstrukci historických budov. Toto povolání, jež bylo zároveň autorčinou vášní, se do její literární tvorby samozřejmě promítlo.

Na stránkách psychologického thrilleru postupně poodhaluje pozadí rodinných tragédií, které se v domě v průběhu let udály, částečně vzdáleně inspirovaných skutečnými historickými událostmi.

Příjemně čtivá záležitost

Je nutno, že po vypravěčské stránce autorka příběh zvládla velice dobře. Kniha mě velice rychle pohltila a s napětím jsem sledoval nešťastné osudy jednotlivých rodin. Příběh nikdy nesklouzl k zažitým klišé duchařských příběhů a autorka si vždy přichystala nějaké překvapení.

Děj nebyl až do samotného konce předvídatelný a vždy, když už jsem měl za to, že vím přesně co na mě čeká, přišel v příběhu nějaký zvrat – nikdy však laciný, ale naopak dobře promyšlený. Poodhalení kousku historie vždy zamíchalo kartami v nosném příběhu Spielmanových.

Opravdu příjemným překvapením pro mě bylo, že se příběh nakonec skutečně nezvrhl do laciné duchařiny, ale skutečně se držel přísně v intencích psychologického thrilleru.


Dům plný temnoty

D. M. Pulley

Vyšla 8.3.2021

Vydavatel: Mystery Press

Originální název: No One’s Home

Překlad: Monika Pavlisová

Stran: 368

Vazba: vázaná s přebalem, 145 x 205 mm

ISBN: 978-80-7588-255-4

Cena: 399 Kč

 

Komentáře