V blátě vojenského prostoru dosáhl český závodník na bronzovou příčku

0

Už od začátku bylo jasné, že tohle nebude lehký závod, ne když podnik Světového poháru cross country HunGarian Baja zkomplikovala průtrž mračen. Trať ve vojenském prostoru u maďarského města Veszpém se během páteční noci proměnila v blátivou stoku plnou ostrého kamení a motorkářům. kteří startovali až po autech, dala řádně zabrat.

Byl to masakr, nicméně i tak se českému jezdci Janu Brabcovi podařilo dojet na výborném třetím místě a nebýt dvou zaváhání, mohl být výsledek ještě lepší. „Třetí místo v závodu světového poháru je parádní, mám z něj radost. Dobrý výsledek se mi navíc povedlo zajet v blátě, které nemám rád, a na těžké dakarské motorce,“ popisuje Brabec. Ten své evropské závody bere jako ideální trénink na Dakar 2019. „Po maďarském víkendu mám na kontě dalších 400 závodních kilometrů na dakarce a nové zkušenosti. Zažil jsem tu, co motorka dokáže v mokrém terénu a musím přiznat, že nebylo snadné ji pokaždé zkrotit. Udělal jsem dvě chyby, které mě stály dost času a sil, když jsem stroj vytahoval z bláta.“

Mohlo to vypadat i na stříbro, v pátečním prologu dojel Jan Brabec dokonce druhý, se ztrátou třech vteřin, za slovenským soupeřem a současně kamarádem Štefanem Svitkem. Během sobotní noci přišla zmiňovaná silná průtrž, která trať proměnila k nepoznání. „Ráno jsem odjížděl do etapy v pláštěnce a během dopolední jízdy mi voda několikrát sahala až do poloviny nádrže. Během odpoledního závodu už byla trať lepší a i mě se povedlo zrychlit,“ popisuje Brabec. Dalším podnikem v čadě je 30. srpna nás čeká Baja Poland,“ říká Macík, pilot kamionu týmu Big Shock Racing.

Zdroj a foto: bigshockracing.cz

Komentáře