Třicetiletý armaňak odráží tři dekády výročí Sametové revoluce

0

Rodina Lafontan se výrobě armaňaku věnuje už dlouho přes sto let, tradice výroby se ve firmě předává po celé generace, již desítky let před samotným založením značky Lafontan, ke kterému došlo v roce 1897. Jedná se o velmi uznávaného producenta, a to nejen díky dlouholeté tradici, se sídlem v oblasti Bas Armagnac v Gaskoňsku.

Armaňak na rozdíl od koňaku prochází pouze jedinou, a to postupnou destilací, díky které si uchová svou nezaměnitelnou chuť, vůni i charakter. Obsah alkoholu u armaňaku nesmí překročit 63 %, zároveň musí mít alespoň 40 %. Následně dochází ke staření destilátu v sudech. Jeho výroba je omezena možností užití základních hroznů, konkrétně se nesetkáte s jinými odrůdami, než jsou Baco, Colombard, Folle Blanche a Ugni Blanc.

Už tak prémiový sortiment teď disponuje ještě unikátnějším artiklem, jedinečnou limitovanou třicetiletou edicí. Je zde patrná česká stopa, tento destilát byl vytvořen exkluzivně pro Českou republiku k důležitému národnímu výročí oslavujícím 30 let od Sametové revoluce, exkluzivitu zaručuje i produkce pouhých stopadesáti kusů.

Jedinečnost podtrhuje unikátní lahev zobrazující národní symboly. Na etiketě je vyobrazena socha svatého Václava a Národního muzea, které bylo pro Sametovou revoluci jedním z klíčových míst. Jedná se o první z edice limitovaných lahví s vyobrazeným Václavským náměstím. Během roku 2019 se můžete těšit na další dva motivy provedení lahve armaňaku Lafontan, která bude k dispozici také exkluzivně pouze pro český trh.

Rodina Lafontan vytvořila díky spolupráci s předním českým dodavatelem prémiových destilátů a vín Premier Wines & Spirits jedinečnou limitovanou edici, tento třicetiletý klenot bude distribuován pouze do České republiky, nebude tedy možné si ho koupit nikde jinde na světě, pouze na stránkách www.1er.cz za cenu 2.199 Kč.

 

Komentáře