Tiago Monteiro pokořil Estoril, ustanovil nový rekord za volantem Hondy Civic Type R

0

Co si můžeme připomenout? Že ikonický okruh Estoril měří na délku 4,2 km, že jde o okruh s náročnou šikanou a dlouhou rovinkou a že jezdec musí na tomto okruhu prokázat zkušenosti s neobvykle širokým rozsahem rychlostí v rámci jednoho kola. Ohledně Hondy Civic Type R víme, že jde o stroj s pohonem předních kol a že motor VTEC TURBO nabízí výkon 320 koní. A v neposlední řadě to, že Tiago Monteiro je zkušený matador, otrkaný, ostřílený a známý zejména ze seriálu WTCC.

Když hovořil o rekordním času, uvedl: „Přijeli jsme sem, abychom překonali stávající okruhový rekord předchozího vozu. Nebylo to ale vůbec jisté – je to přece okruhový rekord a ten není snadné pokořit. Chcete-li zaútočit na okruhový rekord Estorilu, musíte mít naprostou důvěru ve svůj vůz. A nový Type R má přesně ten výkon a je velmi spolehlivý. Okruhový rekord jsme překonali, přesněji řešeno převálcovali.“

Nový rekordní čas na okruhu Estoril je čtvrtým jednokolovým rekordem Hondy, Civic Type R již zajel rekordní časy na okruzích Silverstone, Spa-Francorchamps a Hungaroring a abychom si konečně uvedli čas, tak nový rekord je 2 minuty a 1,84 sekundy.

Zdroj a foto: Honda ČR

Komentáře