Sly Stallone má další Plán útěku. Neměl by raději utéct od tématu vězení?

Kriminál byl slušný vězeňský thriller, Plán útěku (1) ve výsledku potěšil. Byl ale další snímek z prostředí lapáků opravdu potřeba?

0
Plán útěku 2

Milovníky a příznivce herce Sylvestera Stallone asi potěšíme, ty pravověrné, proto že to je prostě další film s Slyem a to se počítá, zda se film bude líbit komukoli jinému mimo tvrdé jádro fanoušků je otázkou. Tak jako tak, v polovině prázdnin dorazil do českých kin thriller s názvem Plán útěku 2, kde se v hlavní roli opět představuje Sylvestar Stallone jako Ray Breslin. Ten, jak říká oficiální komentář distributora,  je neustále na útěku – živí se totiž testováním nedostatků zabezpečovacích systémů ve věznicích. Uplynulo už několik let, kdy se stal obětí zrady a musel sáhnout až na dno svých sil, aby unikl z nechvalně známé prosklené Hrobky.

Po tomto úspěchu mu prestiž ještě stoupla, získal množství nových zakázek a nyní čelí nové velké výzvě. Jeden z členů jeho týmu zmizí a ocitne se v tajném technologickém zařízení s příznačným názvem Hádes. Tajemná organizace v něm vězní unesené osoby, které disponují důležitými informacemi nevyčíslitelné hodnoty. Bohatí obchodníci, tajní agenti, politici i mezinárodně hledaní zločinci – nikomu z nich se zatím nepodařilo dostat se ven. Jediná cesta pro Ray Breslina tak znovu vede směrem dovnitř.

Na scénáři se podílel, stejně jako v předchozím díle, Miles Chapman, režie se tentokrát ale ujal Steven C. Miller, což je asi ten nejzásadnější problém, nebo chcete-li, slabina. Kromě svalovce Stalloneho se můžete podívat na herce a wrestilingového závodníka zároveň Dava Bautistu, který si již zahrál ve velkých filmech jako Spectre, Strážci Galaxie Vol.2 nebo v nejnovějších Avengerech a jak moc je jeho angažmá ku prospěchu snímku, je k debatě.

Závěrem osobní postřeh – patřím mezi příznivce Sylvestera Stallona, viděl jsem všechny jeho filmy a tím myslím opravdu všechny. Viděl jsem i filmy, které nebyly „jeho“ ale hrál v nich, včetně všech těch bizarních věcí ze začátky jeho kariéry či „štěcích“ a la francouzské Taxi či dávno zapomenutý film s Woody Allanem. I o těch ale mohu prohlásit, že ve mne zanechaly hlubší a pozitivnější dojem a tak nějak mne mrzí, že Sly se do projektu Plán útěku 2 (a také Plán útěku 3) vůbec pouštěl.

zdroj a foto: Presscode.cz

Komentáře