Skútr jako chopper? Proč ne, hlavně ať má široké gumy…

0
foto: HECHT

Chcete choppera? Pak se podbízí některá z renomovaných motocyklových značek, nějaký slušný „dvojbuch“ jako optimální pohonná jednotka a vzhled v typickém designu. Anebo si umíte tak trochu vystřelit sami ze sebe, koupíte si stroj na elektřinu od značky, která vyrábí kde co a znát ji budou asi hlavně zahrádkáři a kutilové.

Dobrá, dá se přijmout fakt, že popularita e-skútrů stále roste, díky nim nemusíte ve městě řešit ranní špičku ani složité a drahé parkování. Snadno prokličkujete kolonou a zaparkujete kdekoliv na ulici zdarma. Jde o elegantní dopravní prostředek, který nevypouští do ovzduší žádné škodlivé emise a jeho provoz je velmi levný. Kilometr jízdy stojí většinou jen několik haléřů. Nezřídka jsou pak opomíjeny i další celkem podstatné výhody, jako je vysoká spolehlivost, snadná údržba a v neposlední řadě i rozumné pořizovací náklady. A k tomu pak můžeme přičíst další výhody, které jsou stejné jako u klasických skútrů.

Společnost Hecht představuje nové elektrické skútry COCIS ve stylu chopper. Nízké e-skútry se širokými pneumatikami mají nosnost až 180 kg, takže pohodlně svezou kromě řidiče také spolujezdce. Dvousedadlo je na takovou jízdu připraveno i speciální opěrkou.

E-skútry COCIS jsou homologované do provozu a jejich používání je tak zcela bezpečné a navíc ekologické. Na jedno nabití ujedou i 60 km a jejich maximální rychlost je až 45 km/h. Doba nabíjení je 6–8 hodin. Vybaveny jsou bezuhlíkovým motorem s výkonem 1500 kW. O bezpečné zastavení se starají přední i zadní kotoučové brzdy. Ovládání je velice jednoduché – přímo na řídítkách. Skútr je opatřen také stojánkem pro pohodlné zaparkování a polstrovanými sedadly pro řidiče i spolujezdce, která jsou oddělena pro komfortní jízdu obou cestujících. E-skútry COCIS budou k dostání od června 2019 v několika barevných provedeních od 27 990 Kč na www.hecht.cz a v síti kamenných prodejen HECHT.

zdroj a foto: HECHT

Komentáře