Retro Chrchel 2019: Nadšenci motoristické zábavy na bizarních strojích opět v pohotovosti

0
foto: Martin Kusyn

Tohle není novinka, o které by nikdo nevěděl, naopak, jedná se o zavedenou akci, o podnik, který má svou tradici, letos šlo už o šestý ročník. Retro Chrchel je soutěž motocyklů malých kubatur, nebo také setkání nadšenců do této unikátní historické techniky, protože o sdílení stejné myšlenky jde asi především, více než o hon za setinami sekund.

Nicméně soutěž je soutěž, a závodníků bylo téměř šest desítek, na startu stálo přesně 57 účastníků, z toho 13 dětí. Podstatou není rychlostní závod, ale jízda pravidelnosti a jak v dospělácké, tak juniorské třídě se jezdci postavili na stupně vítězů  s kolovou odchylkou menší než dvě skundy. A to se jela druhá jízda v opačném směru?!

Mimo bzučení jednostopých vozidel byl na místě také starý vojenský ZIL-157 z roku 1959 benzínovým šestiválcem o objemu 5,5 litru pod kapotou. Více než výkon je zajímaví spotřeba, a to 42 litru na 100 km. Celá flotila pak tak trochu připomínala výjev z filmu Šílený Max a ano, za rok se tihle „šílenci“ určitě setkají znovu a my budeme u toho.

Komentáře