Punisher MAX: Frank

0
Punisher MAX: Frank

Po konfrontaci s obávaným protivníkem končí Frank Castle ve věznici. Tentokrát je ale všechno jinak a více než mnohá fyzická zranění Franka trápí pochybnosti o svém vlastní poslání.

Ve třetím příběhu série Punisher MAX pocházející z pera Jamesona Aarona se Frank Castle zase jednou dostává do vězení, kde jsou zločinci uvěznění s ním. Tentokrát je ale všechno jinak. Při poslední konfrontaci s nebezpečným Bullseyem utrpěl Frank nejen zranění nejen fyzická, ale hlavně psychická.

A zatímco se někteří další vězni chystají vyřídit si s Frankem účty, on sám se nemůže zbavit pochybností o své několik desetiletí trvající soukromé válce se zločinem. Vedly vůbec jeho snahy k něčemu, nebo se v následku jeho konání pouze dostávali k moci horší a horší zločinci? Měl by ve svém boji pokračovat, nebo je na čase to jednoduše vzdát?

Zatímco první dva příběhy Aaronovy Punisherovské série mě příliš nenadchly – přece jen jsem se s komiksovou postavou Punishera seznámil v drsných příbězích z pera mistrného irského cynika Gartha Ennise – ve třetím příběhu Frank se Aaron předvedl ve velmi dobré formě.

Děj se odehrává ve dvou časových rovinách. Ta první, současná samozřejmě sleduje zraněného Franka ve vězení, ta druhá se odehrává ve flashbaccích a popisuje Frankovu krizi identity po návratu z Vietnamu a jeho problematické snahy o návrat do běžné lidské společnosti

A zrovna v těchto pasážích komiks velice dobře navazuje na dřívější Ennisovu sérii The Punisher MAX a zase o trochu více prokresluje charakter oblíbeného brutálního bojovníka se zločinem. Obzvláště přerod Franka Castla v Punisher a jeho vnitřní pohnutky působí docela svěže.

Uvidíme, jak se podaří tuto sérii Aaronovi uzavřít v posledním příběhu, ve kterém by se měl Punisher postavit ve finální konfrontaci chladnokrevnému mafiánskému bossovi Kingpinovi. Vyjít by snad mohl ještě letos.

Komentáře