Pražské Letňany se opět (ne)rozburácí rachotem závodních strojů

0

Abychom byl hned na začátku vysvětlen dvojsmysl v nadpisu, ten je míněn tak, že jde o spíše statickou expozici než dynamické setkání na závodní dráze. KAždopádně bude se na co dívat, program Racing Expo, letos v druhém ročníku, slibuje přes 100 exponátů z řad závodních automobilů a motocyklů a zaměření na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech a důležité je datum, tedy 9. – 11. listopadu 2018, místo je zřejmé PVA Expo.

Silné stroje budou na místě, naříklad supersporty Ferrari 488 GT3 a F430 GT2, Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo i Huracán, BMW M6 GT3 a v premiéře vystavený McLaren 650S, popřípadě vrchařské „placky“ Osella FA30/Zytek, Norma M30 LMP či Ligier JS53 Evo3.

Formulovou scénu reprezentují monoposty formule 4 a Renault, unikátní „studentský“ vůz s pohonem na elektřinu či legendární Avia, se kterou se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století proslavil jezdec a konstruktér Václav Lím.

Tradiční doménou našich borců jsou již dlouhá léta souboje nákladních vozidel. A to ať již jde o okruhové tahače, nebo trucky pro dálkové soutěže. První disciplína bude zastoupena speciály roudnické stáje Buggyra, druhá tatrovkou úspěšného účastníka maratonu Africa Eco Race Tomáše Tomečka.

Motorkáři si budou moci zblízka prohlédnout Ducati Karla Abraháma, který stabilně nastupuje v nejprestižnější kategorii silničního šampionátu MotoGP, stroje z Tourist Trophy na ostrově Man nebo z vytrvalostních klání.

Odborné přednášky
Pátek 9. listopadu je mj. určený pro zajímavé přednášky s tímto programem:
11:00-11:40 EFORCE FEE PRAGUE FORMULA / ČVUT PRAHA – FORMULE S ELEKTROMOTOREM
12:00-12:40 CULS PRAGUE FORMULA RACING / ČZU PRAHA – FORMULE SE SPALOVACÍM MOTOREM
13:00-13:40 RADICALTEAM / PŘÍPRAVA NA ZÁVODNÍ OKRUHY
14:00-14:40 ING. MARTIN MOLCAR nezávislý odborník v oblasti motorsportu // WRC // AUTOKROS // MOTOKROS

zdroj a foto: racingexpo.cz

Komentáře