Prague Harley Days 2019: Motorky, bikerské hry, kaskadéři, ale také snaha o záchranu lidského života

0
foto: harleydays.cz

Byli jste na 5. ročníku Prague Harley Days? My ano a stálo to za to, nejenom co do akce jako takové, ale i do skutečnosti, že se v  rámci projektu „Jedu na dřeň“ pod patronací Autoklubu ČR, jednoho z partnerů letošní oslavy motocyklismu 5. a 6. července v Praze, do dobrovolného registru dárců kostní dřeně přihlásilo více než sto návštěvníků Prague Harley Days, kteří jsou připraveni nabídnout pomocnou ruku při záchraně života.

Tisícovka motocyklů v ulicích Prahy, vítězství Lukáše Dvořáka v zápase MMA, premiéra elektrického motocyklu LiveWire, výstavy motocyklů, Custom Bike Show, Biker Games, motocykloví kaskadéři, Freestyle motocross, hudební koncerty domácích i zahraničních kapel nebo sobotní seskok parašutistů přímo před Průmyslový palác na Výstavišti Holešovice. To všechno si užilo více než 23.000 návštěvníků pátého ročníku Prague Harley Days.

Jezdci a jezdkyně z 27 zemí světa čekaly 5. a 6. července historické i současné motocykly Harley-Davidson, stejně jako bezplatné testovací jízdy na současných strojích z Mailwaukee. Před Průmyslovým palácem předvedli svoje nevšední schopnosti motocykloví kaskadéři, špičkovými výkony ohromili publikum všichni jezdci Freestyle motocrossu, Bikerské hry daly příležitost předvést jezdecké umění všem přítomným jezdcům a bezmála padesátka soutěžících předvedla úchvatné umělecké kreace v rámci Custom bike show – soutěži v individuálních úpravách motocyklů.

„Podobně jako loni, i letos jsme ve spolupráci s agenturou CzechTourism a jejímu informačnímu serveru „Czech Republic Land of Stories“ poskytli účastníkům bohatou škálu informací a tipů na výlety. Již před začátkem letošního ročníku jsme naši komunikaci zaměřili především na naše zahraniční účastníky, a tak Prahu i Střední Čechy navštívila řada těch, kteří k nám dorazili dříve a přijeli si užít krásu a pohostinnost naší země. A jistě se budou opět vracet,“ říká Jaroslav Vavřina, hlavní organizátor Prague Harley Days.

Zatímco v pátek dostávali do varu diváky ve střední hale Průmyslového paláce bojovníci Muay Thai a závěrečný vítězný zápas MMA domácího borce Lukáše Dvořáka, sobotní podvečer patřil podívané plné kombinace estetiky a špičkových atletických výkonů – Pole Dance Battle 2019. Všech sedm soutěžících se dočkalo zaslouženého potlesku přítomných diváků, vítězná Iveta Kotlabová pak navíc i nejvyššího bodového zisku odborné poroty a ceny od Harley-Davidson Praha.

V sobotu dopoledne burácely centrem Prahy motory tisícovky motocyklů Harley-Davidson. Za nadšeného zájmu Pražanů i turistů se Spanilá jízda po zastávce na Václavském náměstí a jízdě kolem Tančícího domu, Národního divadla, Rudolfina, Chotkovými sady a přes Letenskou pláň vrátila do centra Prague Harley Days na Výstaviště Holešovice.

Kromě řady partnerů se na Prague Harley Days prezentoval i projekt Jedu na dřeň. „Mám radost, že naši návštěvníci opět ukázali, že mají srdce na pravém místě. Podle organizátorů „Jedu na dřeň“ se jich do registru dárců kostní dřeně registrovalo tolik, že to statisticky zachrání nejméně jeden lidský život. Přístup těch, kdo se potkávají na Prague Harley Days, je nádhernou inspirací pro nás samotné a pro Českou republiku jako celek. Ztracené klíče od motocyklů, mobilní telefony, předplacené platební karty, cestovní doklady i peněženky s hotovostí – to všechno se po nálezu dostalo zase ke všem majitelům. Duch spolupráce, přátelství a vzájemného respektu je důvodem, proč Prague Harley Days hodláme uspořádat i v příštím roce,“ říká Jaroslav Vavřina.

zdroj a foto: Tisková zpráva, harleydays.cz

Komentáře