Porsche představuje nový Macan, místem činu je Šanghaj

0

Aby bylo jasno, vyslovuje se to [makan], což je cíleno pouze na naše české publikum, které  písmeno „c“ v názvu čte stále tak, jak se píše, a dělá s malého SUV značky Porsche [macana]. To jen tak na úvod, důležitější než naše snaha o jazykovou osvětu je skutečnost, že společnost Porsche představila v Šanghaji nový model.

Macan je od roku 2014 úspěšné kompaktní SUV. aktuálně rozsáhle modernizováno v oblastech designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky. Nový Macan přebírá styl s DNA designu značky Porsche, kterou ztělesňuje mimo jiné výrazně trojrozměrně navržený pás zadních svítilen LED a technika LED se bude dodávat sériově také pro přední světlomety.

Nejnápadnějšími novinkami v interiéru jsou jedenáctipalcový dotykový displej nového systému Porsche Communication Management (PCM), nově uspořádané a tvarované výdechy ventilační soustavy a sportovní volant GT, známý z modelu 911. PCM poskytuje přístup k novým digitálním funkcím, mezi něž patří inteligentní hlasové ovládání a sériově dodávaný navigační systém s připojením k internetu. Nabídku prvků komfortní výbavy rozšíří mimo jiné asistent pro jízdu v dopravní koloně, ionizátor vzduchu a vyhřívané sklo čelního okna.

Nové prvky výbavy na přání? Sportovní volant GT, ionizátor vzduchu a asistent pro jízdu v dopravní koloně… V interiéru nového modelu Macan navazuje symbolické spojení s modelem 911 na přání dodávaný sportovní volant GT. Novinkou v modelu Macan je také volič jízdních režimů, integrovaný do volantu, včetně tlačítka Sport Response Button, jež je součástí na přání dodávaného paketu Sport Chrono. Porsche rozšíří seznam prvků komfortní výbavy na přání mimo jiné o vyhřívané sklo čelního okna a ionizátor vzduchu, který vylepšuje kvalitu vzduchu v interiéru. Díky novým barvám karoserie, jako jsou odstíny „modrá Miami“, „metalický lak zelená Mamba“, „metalický lak stříbrná Dolomit“ a „Křída“, a novým prvkům vnitřní výbavy si mohou zákazníci model Macan individualizovat v ještě větším rozsahu než dosud.

Nový Macan umocňuje své výjimečné postavení sportovního vozu v segmentu kompaktních SUV optimalizovaným podvozkem. Zdokonalené nastavení zajišťuje ještě neutrálnější chování vozidla při zachování vysoké úrovně jízdní stability a vylepšení komfortu. Macan má i nadále na přední a zadní nápravě pneumatiky různé šířky, což je řešení, které je v segmentu SUV nekonvenční. Stejně jako u sportovních vozů Porsche tím lze pro jízdní dynamiku optimálně využívat výhody inteligentního pohonu všech kol Porsche Traction Management (PTM), nově vyvinuté jsou pneumatiky s vylepšenými provozními vlastnostmi pro ještě vyšší příčnou dynamiku.

Zdroj a foto: Porsche

Komentáře