Během 48 hodin od spuštění předobjednávek na crowdfundingové platformě Hithit se dostali za první cílovou částku 100 tisíc korun. Undout Sleep Box, hlavní produkt kampaně, vás pomocí světla, animací i zvuků připraví na to nejpříjemnější usínání a probouzení. Hlavním cílem je pomoci lidem zbavit se zlozvyku mít telefon v ložnici, aby si alespoň v ní mohli odpočinout.
„Chceme lidem zlepšovat život, zdraví a produktivitu přes superschopnost, kterou je spánek,“ říká s nadšením Max Kozlov, CEO startupu Undout. Dle Světové Spánkové Společnosti problémy se spánkem ohrožují zdraví nebo kvalitu života až 45% světové populace. Většinu hlavních rizik, jako sníženou produktivitu či zvýšenou šanci na smrtelné nemoci, které jsou spojené s nekvalitním spánkem, lze silně omezit správnou spánkovou hygienou. Řešením a pomůckou k lepšímu spánku může být právě přirozený budík, Undout Sleep Box, který vyvíjejí studenti z Prahy.
Na konci jara 2019 zveřejnil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na svých sociálních sítích fotku krabičky, kterou vytvořil jako dárek pro svoji ženu s cílem jí umožnit lehčí vstávání. Tento koncept “Sleep Boxu”, který se v 6:00 rozsvítí a v 7:00 zhasne, otevřel světu s finální větou “pokud to nějaký podnikatel chce postavit pro více lidí, běžte do toho!”. Tehdy se pouze 18letý podnikatelský a marketingový nadšenec Max Kozlov nápadu chytl a běžel stavět první prototyp. Následně se spojil s kamarády z komunity aktivních středoškoláků, Petrem Štěpánkem, průmyslovým vynálezcem, a Kryštofem Mitkou, webovým vývojářem, aby spolu přetvořili myšlenku v reálný produkt, který bude násobně přínosnější než původní koncept a opravdu lidem zlepší spánek.
Po měsících vývoje, výzkumu a konzultacích s předními spánkovými experty vytvořili Undout Sleep Box, který pomáhá správně procházet celým spánkovým cyklem. Večer vás uvolní a uloží ke spánku neškodlivým červeným/oranžovým světlem s uklidňujícími zvuky. V noci vás ničím neruší, nevysílá žádné rádiové vlny a může vám nerušivě osvětlit pokoj. Zapnout a vypnout červenou lampu v noci můžete lehkým poklepáním Sleep Boxu. Ráno vás postupně vytáhne ze spánku jako kdybyste se probouzeli v přírodě. Vedle českého dřeva, simulovaným východem slunce, postupně se zvyšujícím jasem a s jistotou vás probudí i zvukem, např. zpěvem ptáčků.
Vývoj a výroba Sleep Boxů probíhá především v Čechách. Budíky z českého dubového dřeva jsou navržené v duchu moderního minimalistického designu. I když se na projektu podílí lidé z celého světa, spoluzakladatelé dbají na to, aby rozvoj dlouhodobě vycházel právě ze srdce Evropy. Ovládání budíku je rychlé a intuitivní. Nastavení jednotlivých časů, atmosfér, animací a zvuků probíhá přes mobilní aplikaci pro iOS i Android, kterou mají v plánu zakladatelé zlepšovat dlouhodobým rozšiřováním funkcí pro všechny vlastníky Undout Sleep Boxu.
Spuštění crowdfunding kampaně na platformě Hithit pro rozjezd projektu proběhlo 3. března prostřednictvím prezentace na konferenci Budoucnost Spánku v coworkingovém centru WeWork, kde mimo jiné přednášeli i přední čeští specialisté v oblastech kolem spánku. Kampaň si od začátku vede velice dobře, k první cílové rovině 100 tisíc korun, tedy 100% potřebné částky na první rozjezd, se dostala za pouhých 48 hodin. Další metou je částka 250 tisíc korun, díky níž by tvůrci mohli posunout fyzický i digitální produkt na vyšší úroveň pro všechny zákazníky. Pořídit si vlastní budík a podpořit zakladatele ve vizi zlepšení lidského zdraví, díky spánku, můžete zde.
O spoluzakladatelích:
Max Kozlov (19), Petr Štěpánek (19) i Kryštof Mitka (18) už od mladého věku nacházeli způsoby jak být součástí projektů, co mají pozitivní dopad na lidi v reálném životě.
Max Kozlov od malička pomáhal s veletrhy a akcemi, v 16 letech se nadchl pro marketing, studoval vše co v oboru šlo a začal pomáhat různým technologickým startupům a firmám s marketingem. Na starost měl například hlavní světové speakery na Marketing Festivalu s 2600+ účastníky. Učil se marketing od známých světových expertů i v New Yorku. Vyhrál několik startupových soutěží, získal ocenění Středoškolák Roku 2019 a byl zařazen do výběru 20 pod 20 v Týdeníku Euro.
Petr Štěpánek od mladých let vytvářel elektronická zařízení, mezi ně patří robotická ruka i elektrický longboard. Dnes studuje biomedicínské inženýrství na ČVUT a na mnohých středních i vysokých školách přednáší a učí v oblasti elektrotechniky. Využívá zkušeností s hardwarem nabytých během cestování po čínských továrnách a spolupráce s mnohými technologickými firmami jako například Spaceti.
Kryštof Mitka byl odjakživa technologický nadšenec. Už ve 13 letech programoval algoritmy v oblasti matematiky. Od 14 let se profesionálně věnuje vývoji webů a aplikací. S manGoweb se podílel na tvorbě webů pro Seznam, Forbes, Ambiente a Addict. Nyní studuje střední v USA, brzy se vrací do Čech.