Marošiho Red Bull Feel The Wheel bude letos v Praze, v Bohnicích

0
foto: feelthewheel, Štěpán Romanov

Mentální senioři teď asi nebudou tušit, o co a koho jde (nic proti dříve narozeným, tohle je o životním přístupu), lidičky s vyšší hladinou adrenalinu v krvi, bez ohledu na věk, pohlaví či politickou příslušnost tuší… Márošák už mlátí do bubnů a svolává na svůj tradičně netradiční longboardový závod Red Bull Feel The Wheel, kterého se každoročně účastní i Eva Samková. Tento longboardový svátek se letos uskuteční na zcela novém místě. Políbenou lokalitou bude závodní bikroska v pražských Bohnicích.

Dnem kdy se roztočí všechna rychlá ložiska v okolí Psychiatrické léčebny pak bude sobota 10. srpna 2019. Tak na nic nečekejte a kroužkujte v kalendáři. Na co se můžete těšit? Premiérová závodní trať bude vyladěná k dokonalosti. Čeká vás jiný profil zatáček a asfalt na rozjezdové rampě i v klopených zatáčkách místo dlažebních kostek z loňska. Osvědčené věci zůstávají, takže se opět pojede postupovým pavoukem v šesti lidech najednou. O složení rozjížděk budou rozhodovat časy z kvalifikačních kol a startovní pole se bude samozřejmě dělit na kluky a holky.

Zásadní bude potrénovat sílu v nohách, protože se bude opět pumpovat až do zemdlení. Technika, vytrvalost a taktika nakonec rozseknou, kdo si letos domů odtáhne trofej nejrychlejšího rollera. Do boje se opět zapojí i nepřekonatelná olympijská medailistka Eva Samková, která si už třikrát odvezla zlato.

Jediný závod svého druhu pocházející z hlavy legendárního českého bikera Michala Marošiho přilákal od roku 2014 několik set odvážných účastníků ze všech možných sportovních odvětví včetně skateboardingu, sjezdu na longboardech, snowboardistů, freeriderů i dalších extrémních disciplín. „Stále lovíme nové závodníky a zatím se nám každý rok daří,” říká Michal, který i přes své povinnosti nikdy nechyběl na startu.

Kapacita je omezená na 250 riderů, nečekejte a rovnou se online přihlašte. „Kdo dřív přijde, ten jede, ostatní jdou do fronty na párek,“ vzkazuje Michal. Do klání na longboardech bude vložený i pumptrack Challange na BMX kolech, do kterého se bude přihlašovat až na místě. Po ježdění se bude slavit na afterparty, která proběhne ve vzdálenosti, že byste skejtem dohodili.

foto: Štěpán Romanov, zdroj a info: feelthewheel

Komentáře