Krav Maga: Když se to před zkouškami zadrhne…

0

Ta nálada, ten pocit byl ve vzduchu od mého návratu do tělocvičny a bylo jasné, že to není v pořádku. A mělo být ještě hůř. Nejprve krátká poznámka k minulé reportáži, kde jsem mluvil o krytu kopu rukou a říkal jsem, že se kop kryje masitou částí předloktí, jakýmsi stěračem jako u auta, ovšem ve vodorovném směru. tohle je důležitá informace a na konci textu se dozvíte proč.

Já jsme se tedy vrátil po poměrně těžké nemoci zpět do tělocvičny a měl cca jeden měsíc na to, abych se dostal zpět do kondice. Začal jsem s vervou, chodil jsem dvakrát týdně jak na obvyklé tréninky naší skupiny, tak k tomu ještě dvakrát týdně se začátečníky, abych se dostal do formy a připomněl si základy, které se mi tak trochu vykouřili z hlavy (nikdy bych nevěřil, že je narkóza takový prevít).

Pořád to ale nebylo dost, jedna věc byla forma, do které jsme se chtěl vrátit, a druhá technika, který mi chyběla. Takže jsem využil možnosti soukromého doučování, jako už kdysi v minulosti po rekonvalescenci ze zlomeniny a dal si dostaveníčko s trenérem jen tak ve dvou. A začali jsme makat, pěkně od začátku, s jasnou vizí vše se doučit a připravit se na zkoušky. Všechno mělo být ale jinak…

Další trénink s ostatními v tělocvičně, drilování obran proti kopům. Jak už víte, kop se kryje masitou částí předloktí vodorovným pohybem. Škoda, že kolega, který měl na mém kopu toto procvičit (ale evidentně spíše doučit, protože jak jsem během okamžiku poznal, měl velké, ale veelkeeééé nedostatky) namísto krytu napálil mou nohu pěkně shora loktem. A v duelu jeho loket versus můj palec bylo o vítězi rozhodnuto ještě dřív, než jsem se s vymknutým prstem zhroutil k zemi.

Nebudu to dlouze rozebírat a nehodlám si nijak stěžovat, ten kolega dodnes ani neví, co se stalo, se zatnutými zuby jsem se odploužil „jako že nic“ domů,“ každopádně pro mne to znamenalo konec semestru. Necelý týden před opakovacím seminářem, necelý týden před zkouškami, na která jsem se začínal cítit být připravený. Takže polknout hořkou slinu a nezbývá nic jiného, než začít po letních prázdninách znovu.

Více info na KravMaga.cz

Komentáře