Klasický ciferník hodinek Kronaby maskuje technologii komunikující s chytrým telefonem

0

Futuristický design, diodové technologie, materiály třetího tisíciletí, to všechno tak nějak patří k designu moderních chytrých hodinek. To co tady máme je ale zcela opěčný případ, tyto hodinky na to nevypadají, ale jsou to také nástroje pro jednadvacáté století.

Švédské značce Kronaby se totiž podařilo propojit klasický ciferník – bez displeje jen s ručičkami – s chytrým telefonem. Hodinky umí například vibracemi nenápadně upozornit na spousty věcí – když volá někdo důležitý, blíží se termín schůzky atp. Notifikace jsou skvělé, když nechcete, aby vám hlasitě vibroval telefon na pracovním stole. A pokud nosíte telefon třeba v batohu nebo tašce, můžete s nimi ovládat hudební přehrávač.

Také je lze použít jako spoušť fotoaparátu, nebo s jejich pomocí najít auto na parkovišti. Ale povedou vás i ke zvýšení kondice, vibracemi vás upozorní, že už hodinu sedíte a je načase se prokrvit pohybem, nebo vás pochválí, že jste ušli stanovený počet kroků.

Aplikace je k dispozici pro systémy Android a iOS a podporuje Facebook, Instagram, Messenger, Skype, Gmail, Snapchat, Viber nebo WhatsApp a můžete vybírat ze všech čtyř designových řad – Apex, Carat, Nord a Sekel, jak pro pány, tak dámy. Standardem by mělo být kvalitní zpracování – hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli, ciferník kryje safírové sklo s antireflexní úpravou a vyměnitelné pásky pak mají například z italské kůže. Voděodolnost? Až do hloubky 100 metrů. Cena je cca 10.000 Kč – 16.000 Kč dle modelu.

Zdroj a foto: BigBrands.cz

Komentáře