Jindra Hojer z Rychlých šípů opravdu žije. A vydává knihu!

0

Znáte Rychlé šípy? Ehm, to je asi jako ptát se, jestli víte, že je voda mokrá… Co už ale možná nevíte, že hrdinové z knih Jaroslava Foglara nejenom že měli své skutečné předlohy v reálných chlapcích, ale že je možné se s členy klubu Rychlých šípů dokonce setkat. Minimálně s Jindrou Hojerem, který se jako malý kluk stal Foglarovou předlohou pro vytvoření jednoho z hrdinů slavných Rychlých Šípů.

Dnes je Jindrovi 94 let a žije v pardubickém domově pro seniory, kde se věnuje mimo jiné i psaní knih, jen těžko hádat, že tohoto pána si Jaroslav Foglar před více jak 80 lety vybral ve svém skautském oddíle a udělal z něho postavu žlutovláska s červenými šortkami.

Pomyslný kruh se tak trochu uzavírá, pan Hojer strávil více jak rok prací na knize plné hlavolamů a logických úloh, kterou by nyní rád vydal. Záhada hlavolamu? Tak trochu, realita je ale taková, že má kniha pomáhat trénovat a rozvíjet logické myšlení jak dětem, tak i dospělým. Dále by také měla být velkým pomocníkem v přípravě na příjímací a závěrečné zkoušky.

Tvoření hlavolamů a logickým úlohám se pan Hojer věnuje celý život. „Mám jeden hlavolam, který ještě nikdo nevyluštil. Ten v knížce samozřejmě nebude chybět, tak třeba budete mezi prvními, komu se to povede,“ s nadšením sděluje pan Hojer v propagačním videu kampaně na serveru Hithit, projekt lze podpořit prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém portálu. A nám se zdá, že si to Jindra, snad nám toto osobní oslovení pan Hojer odpustí, za hodiny dobrodružství, které jsme díky němu jako kluci zažili, zaslouží.

Komentáře