Jakou cenu mají tenisky z konopí? Téměř čtyři miliony korun

0

Je to nový rekord, český rekord, minimálně optikou crowdfundingového webu HitHit, a tím rekordmanem je česká firma Bohempia s kampaní na barefoot tenisky z technického konopí. Jak je patrné z nadpisu, jde o miliony korun, společnost jako první překonala třímilionovou hranici a od fanoušků získala bezmála čtyři miliony korun.

Devět projektů HitHitu už v minulosti překonalo milionovou hranici. Dosud nejúspěšnější byl projekt Nakopni Jatka, který získal více než 2,4 milionu korun. Za celou dobu existence se na Hithitu podařilo vybrat už více než 150 milionů korun. Co to ale, vrátíme-li se zpět k teniskám, znamená „téměř čyři miliony?“ To, že k dosažení čtyř milionů scházelo jen necelých padesát tisíc. Jen tak mimochodem, fanoušci během prvních pár hodin zakoupili konopné tenisky za více než půl milionu korun, milionová hranice padla na konci prvního týdne, k dosažení dvou milionů stačily značce Bohempia týdny dva.

Tři miliony se povedlo získat na začátku posledního týdne třicetidenní kampaně a celkem se vybralo 3 956 064 Kč a do kampaně se zapojilo 1635 přispěvatelů. “Na začátku Hithitu jsme měnili umělecké prostředí, poté se u nás začalo dařit veřejně prospěšným projektům typu Piana na ulici. Nyní se definitivně potvrdilo, že crowdfunding v Česku dokáže zajistit financování i podnikatelským projektům. Pro všechny, kdo zvažují způsoby získání zajímavé částky, je to velmi silný signál, ze crowdfunding na Hithitu musí mít v jejich uvažovaní výrazné místo,” říká jeden ze zakladatelů portálu Pavel Eichler.

Komentáře