HONOR 10 Lite: Se selfie kamerou se prezentuje jako mobil pro náročné

0

Doba, kdy telefon sloužil jen k tak trapné aktivitě, jakou je telefonování, cha, už je dávno pryč. Dávnou historií je i období, kdy si člověk mohl hrát na telefonu na na výběr měl jednu gamesku, a to Hada. HONOR 10 Lite je designově povedený kousek, který si zakládá na vzhledu a originalitě, ale nebojí se svou výbavičkou postavit ani těm nejvýkonnějším telefonům na trhu a to stále pod taktovkou ceny střední třídy.

Fenomén selfie stále není na ústupu a každý příznivec autofotografie asi už někdy zažil nespokojenost s výtvorem z přední kamery. Fotí se ze všech možných úhlů, tak to není ono. Tenhle kousek ve výřezu displeje ukrývá přední 24Mpx fotoaparát, který díky umělé inteligenci rozpozná a dokáže optimalizovat osm scénářů v reálném čase. S každým snímkem se navíc učí a pořízená selfie „zdokonaluje“. Výsledkem jsou dokonale upravené a zároveň přirozené selfie, které oceníte nejen na sociálních sítích.

To není všechno, díky zkrášlovacímu algoritmu, který dokáže rozeznat kontury a rysy tváře, budete na fotografiích vždy vypadat skvěle! Snímač má také senzor, který umožňuje telefon odemknout přiblížením k vašemu obličeji a funguje i v horších světelných podmínkách. Umělou inteligencí disponuje také hlavní duální 13 + 2Mpx fotoaparát. Tato kamerka rozpozná více než 500 scén ve 22 kategoriích ještě před stisknutím spouště a podle toho automaticky nastavuje patřičná vylepšení, není nutné tak ztrácet čas s nastavováním aparátu.

Jinak stále platí, že vzhled prodává, bez ohledu na technologii, HONOR 10 Lite disponuje moderním designem se stylovými skleněnými zády, kde se protínají barevné přechody. Záda se 3D zakřivením a osm blýskavých vrstev tvoří výrazný gradient a zářivé odlesky. Design je čistý a přední straně tohoto krasavce dominuje pouze displej a potřebné senzory. Telefon zaujme především 6,21″ bezrámečkovým Full HD+ displejem s minimálním vykrojením čočky ve tvaru kapky, ve kterém je umístěna přední kamerka.

Za pozornost stojí také výkon, který se skrývá v tomto designovém těle. HONOR 10 Lite je poháněn výkonným osmijádrovým procesorem Kirin 710, kterému sekunduje 3GB RAM. Interní paměť telefonu přichází ve dvou variantách, a to 32 a 64 GB. K dispozici je i hybridní slot pro druhou SIM kartu nebo microSD kartu, díky které lze paměť rozšířit až na 512GB. HONOR 10 Lite běží na Androidu 9.

Nadstavba uživatelského prostředí EMUI 9.0 dobře poslouží při využití osobního asistenta HiVision ještě efektivněji. O zabezpečení systému vašich dat se postará spolehlivá čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně, která umožňuje telefon rychle odemknout. Baterie s kapacitou 3400 mAh navíc zajistí nabití telefonu až na 19 hodin při telefonování. Tohle samozřejmě bereme s rezervou, zkušenost ukáže realitu, kdy napojení na wifi, a používání dalších funkcí se na stavu baterie jistě také podepíše.

A cena, pokud bylo v úvodu zmíněno, že se pohybuje ve střední třídě?Hluboko pod deset tisíc, HONOR 10 Lite pořídíte za 5990 korun za 64GB variantu a s polovičním 32GB úložištěm přijde na 5390 korun, na trhu k dostání ve variantě Sapphire Blue, Midnight Black a Sky Blue s jemným gradientem inspirovaným nebeskými barvami.

Komentáře