Harley-Davidson odkrývá své plány. Dbá na radost z jízdy, jako pohon prezentuje elektřinu

0

• Za krátký čas dorazí nové portfolio modelů, včetně motocyklů poháněných elektrickou energií

• Značka si chce zachovat přízeň stávajících zákazníků a inspirovat nové jezdce díky prohloubení vedoucí pozice na trhu velkých motocyklů a expanzi na nové trhy a do nových segmentů nabídky

• Harley-Davidson dbá na lepší dostupnost – chce vyjít vstříc požadavkům zákazníků prostřednictvím nových typů prodeje a služeb

• Cílem je silnější dealerská síť – větším důrazem na výkony vylepšit finanční sílu dealerů a dále zdokonalit poskytované služby zákazníkům Harley-Davidson

Oslavy 115. výročí založení značky jsou dávno za námi, teď je čas na práci a strohá data. Co Harley-Davidson chystá a jakým směrem se bude v této dramatické doně ubírat? Tou dramatičností je myšlena politika prezidenta Trumpa, pokud sledujete dění a problémy okolo cel a přesunů výroby, nicméně zde máme oficiální vyjádření přímo od výrobce. Takže co se chystá? Tématem je akcelerace strategie globálního formování nové generace jezdců.

Tak alespoň komunikuje sama značka, ta oznámila podrobnější informace o svém růstu s názvem „Plán Harley-Davidson“ do roku 2022, kterým osloví další zákazníky po celém světě a umožní jim zažít nádherný pocit z jízdy na motocyklu. Co je dané, že v dnešním rychle se měnícím světě s novými nároky zákazníků tyto kroky podporují cíle Harley-Davidson 2027 zvýšeným úsilím a strategickými investicemi za účelem opětovného oživení trhu v USA a urychlení růstu na mezinárodních trzích.

„Smělé záměry, které dnes zveřejňujeme, posílí obrovský potenciál a konkurenční sílu společnosti Harley-Davidson – naše výjimečné schopnosti při vývoji a výrobě produktů, atraktivní globální image značky a samozřejmě naši skvělou dealerskou síť,“ říká Matt Levatich, president a CEO společnosti Harley-Davidson, Inc. „Kromě našich stávajících věrných zákazníků odstartujeme novou revoluci jednostopé svobody, abychom oslovili i nové zákazníky, kteří ještě nepoznali nadšení z jízdy v jedné stopě.“

Na základě komplexního vyhodnocení všech složek a důrazu na přístup „customer first“ vznikl „Plán Harley-Davidson.“ Matt Levatich, President a CEO, Harley-Davidson, Inc., řekl, že „očekáváme, že tento plán povede k rozvoji aktivní a široké komunity Harley-Davidson s rozmanitější základnou jezdců, který bude doprovázet růst zisků a obratu.“

Nové produkty? Využitím a dalším rozvojem našich špičkových konstrukčních schopností a silných výrobních kapacit má společnost Harley-Davidson v plánu oslovit zákazníky v těch největších a nejrychleji rostoucích segmentech trhu díky kompletnímu portfoliu motocyklů různých cenových kategorií, výkonových tříd, objemů motoru, jízdních stylů a globálních trhů. Hlavní body zahrnují:

• Posílení vedoucí pozice v oblasti velkých motocyklů díky tomu, že budeme i nadále vyvíjet stále lepší, technologicky pokročilé motocykly kategorie Touring a Cruiser, které přitáhnou nové jezdce a posílí vazbu stávajících jezdců Harley-Davidson a umožní jim jezdit déle.

• Představení nové modulární platformy motocyklů střední třídy 500 cm3 až 1250 cm3, která bude pokrývat tři samostatné kategorie produktů a čtyři objemové třídy, počínaje naším prvním modelem kategorie Adventure Touring, Harley-Davidson™ Pan America™ 1250. Dále představíme model Custom 1250 cm3, Streetfighter 975 cm3 – všechny tyto modely máme v úmyslu nabídnout počínaje rokem 2020. Do roku 2022 budou následovat další modely.

• Vývoj nové řady přístupnějších motocyklů s menším zdvihovým objemem (250-500 cm3) určených pro rychle se rozvíjející asijské trhy prostřednictvím plánované strategické spolupráce s výrobcem v Asii. Tento nový produkt a širší zastoupení by mělo posílit růst zákaznické základny Harley-Davidson v Indii, což je jeden z největších a nejrychleji rostoucích trhů na světě, i na dalších zahraničních trzích.

• Vedoucí pozice na trhu elektrických motocyklů díky uvedení prvního elektrického motocyklu Harley-Davidson, modelu LiveWire™, v roce 2019 – první z širokého portfolia elektrických strojů bez spojky s jednoduchým ovládáním „twist and go“, který z naší společnosti učiní lídra v elektrifikaci motocyklové oblasti. Na model LiveWire navážou další modely, do roku 2022 nabídneme také elektrické motocykly s nižší hmotností a výkonem, které umožní nové jízdní zážitky a přitáhnou nové jezdce.

Harley-Davidson™ Pan America™ 1250
První motocykl Harley-Davidson v kategorii Adventure Touring bude Harley-Davidson™ Pan America™ 1250 s plánovaným uvedením v roce 2020.

Harley-Davidson LiveWire™
Elektrický motocykl Harley-Davidson LiveWire™ – první z širokého portfolia elektrických strojů bez spojky s jednoduchým ovládáním „twist and go“, který naší společnosti zajistí vedoucí pozici v elektrifikaci motocyklů – plánované uvedení na trh v roce 2019.

Připravovaný model Streetfighter
Tento motocykl Streetfighter 975 cm3 bude součástí nové modulární platformy motocyklů Harley-Davidson střední třídy (500 cm3 až 1250 cm3), která je plánována na rok 2020.

Připravovaný model Custom
Nový custom Harley-Davidson s atletickým svalnatým výrazem má odstrojený charakter velkého dragsteru a 1250 cm3 agresivního výkonu. Plánované uvedení je v roce 2021.

Připravovaný elektrický model Harley-Davidson
Široká nabídka elektrických modelů přinese lehké, obratné stroje s perfektními vlastnostmi pro jízdu ve městě. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nový styl jízdy v jedné stopě, je jejich dostupnost plánována do roku 2022.

Zdroj a foto: Harley-Davidson, Inc.

Komentáře