Harley-Davidson FXDR 114 má motor 1,9 l a hraje si na okruhový dragster

V rámci modernizace modelové řady pro rok 2019 se tato novinka chce zařadit trochu stranou a oslovit ty, kteří přeci jen dynamičtější jízdní projev od svého stylového cruiseru vyžadují.

0
  • Model FXDR 114 je nejsportovnější z celé řady Softail

  • Slibuje největší náklony v zatáčkách

  • Na českém trhu se bude prodávat za více než 600 000 Kč

Motocykly Harley-Davidson si asi většina lidí nespojuje s nějakými radovánkami na okruhu a závoděním. Ovšem teď se v nabídce objevuje nový model FXDR 114, který přeci jen posouvá možnosti klasických Harleyů dál, aspoň pokud jde o jízdní dynamiku, ovladatelnost a rychlosti. Vlastně je to takový crossover mezi dragsterem, cruiserem a okruhovou motorkou. Logicky nebude výborně dělat ani jedno z toho, ale to nevadí. Důležitý je styl.

V rámci modernizace modelové řady pro rok 2019 se tato novinka chce zařadit trochu stranou a oslovit ty, kteří přeci jen dynamičtější jízdní projev od svého stylového cruiseru vyžadují. Možná si pamatujete na zajímavý Harley-Davidson V-Rod s motorem od Porsche. A tohle bude něco podobného.

Čtěte také: Nejšílenější motocykly všech dob, které jezdcům nahánějí strach

H-D FXDR 114 pohání nový vzduchem chlazený dvouválec Milwaukee Eight o zdvihovém objemu 1870 kubíků, což je opravdu pořádný macek. Vždyť dnes takový objem nedostanete ani v kdejakém autě střední třídy. Výkon Harley neuvádí, ale točivý moment motoru přesáhne 160 Nm v 3500 otáčkách, takže slabý tenhle motor rozhodně nebude.

Zajímavostí je úplně nový podvozek vycházející z řady Softail s obrácenou přední vidlicí a pořádnými brzdami. Nechybí ani sportovní pneumatiky a Harley-Davidson slibuje, že model FXDR 114 nabídne největší možnosti náklonu z celé řady Softail. Sice tenhle Harley nebude na okruhu zvládat to, co vyhraněné okruhové motorky, ale zábava s ním určitě bude.

Harley-Davidson FXDR 114 tak opravdu zajímavým způsobem kombinuje klasické pojetí cruiseru se sportovní motorkou a neodkazuje se za každou cenu na retro prvky. Vlastně je to velice moderně vyhlížející motorka s vlastním stylem. Harley si tuhle novinku nechá také patřičně zaplatit, v přepočtu cena vychází na skoro 640 000 Kč.

Komentáře