Hamburgery, kuřecí stehýnka… Kromě občerstvení teď můžete z okénka auta vybírat peníze z bankomatu

Přijedete na metu, stáhnete u auta okénko a - namísto smaženého jídla si vyberete hotovost, prostě "Jeď-skrz" na obrácený způsob, peníze neodevzdáváte, ale přijímate.

0

Spojení zdánlivě odlišných světů? Možná ano, anebo také ne, prostě Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice a Komerční banka, otevřely první průjezdný bankomat, u kterého lze vybrat finance přímo ze sedadla svého auta. Jeden si říká, že to zatím nikoho nenapadlo? Každopádně první bankomat v České republice speciálně určený pro motoristy byl zprovozněn na čerpací stanici Benzina v Argentinské ulici v Praze Holešovicích.

Postup výběru je jednoduchý. Řidiči pouze zastaví na čerpací stanici a z okénka svého vozu mohou vybírat nebo vkládat hotovost a dělat i další platební operace.

Benzina plánuje instalovat do konce roku na svých čerpacích stanicích další dva bankomaty. Bez správného anglického výrazu to nejde a protože „drive-in“ a „drive-thru“ už zabraly sítě s občerstvením, je tady nový „DRIVE UP“ bankomat jako nová služba Benziny zákazníkům, umístěný přímo mezi tankovacími stojany.

Speciální bankomat určený pro motoristy je výškově upraven pro pohodlné ovládání z okénka automobilu, a to i v případě SUV nebo dodávek. Bankomat Komerční banky na Argentinské ulici v Praze je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a kromě výběru hotovosti bude bankomat přijímat i vklady.

Zdroj a foto: Unipetrol.cz

Komentáře