Halo: The Master Chief Collection

0

Velkolepá sága neohroženého supervojáka Master Chiefa v jednom (téměř) uceleném balení konečně pro PC.

Herní série Halo je pojem hlavně pro konzolové hráče, na PC se původně objevily pouze její první dva tituly hlavní série. To se změnilo loni s vydáním The Master Chief Collection, která na trh vstoupila prvně pouze s prequelem Halo: Reach a postupně sérii doplňovala o další díly.

Nyní je tedy The Master Chief Collection kompletní a obsahuje první a druhý díly ve vylepšené Anniversary edici, třetí díl uzavírající triologii původních vývojářů ze společnosti Bungie, dále spinoffy nesledující příběh Master Chiefa Halo 3: ODST a již zmíněný prequel Halo: Reach. No a nakonec Halo 4, rozehrávající novou příběhovou linii, již pod vedením vývojářů z 343 Industries.

Trochu nemilý je bohužel fakt, že Halo 5: Guardians se na PC pravděpodobně nepodívá, byť šestý díl Halo Infinite je pro PC plánovaný. Příběhová mezera v podobě jednoho chybějícího dílu je skutečně trochu zarážející a dovedu si představit, že mnoho PC hráčů dokáže odradit od nákupu nadcházejícího dílu.

Za cenu jednoho tříáčkového titulu však dostanete balík hned šesti her z legendární série. To všechno v dobře odladěné podobě, první dva díly dokonce v povedené remasterované podobě. Druhý díl přitom nabízí i zcela nově zpracované cutscény i s novým obsahem.

Nepřekvapivě mi jako nejslabší přišel první díl – když před mnoha léty vyšel na PC poprvé, tak mě příliš neohromil a obecně proklínaná mise The Library, proslulá svou nekonečnou repetetivností, mě od dalšího hraní odradila.

Repetetivnost je pro první Halo ostatně typická, snad každá místnost se několikrát opakuje, mnohdy i přímo za sebou. V remasteru se alespoň na některé místa dostaly „šipky“ a tak je i ono nekonečné bludiště The Library vcelku snesitelné. Přesto – první Halo by si místo remasteru zasloužilo spíše plnohodnotný remake.

Druhým dílem počínaje se však z Halo stává pořádná adrenalinová jízda, která se s každým dílem stupňuje a repetetivnosti přitom ubývá. Tedy alespoň co se prostředí týče – combat loop samotný je až na občasné proložení vozidly a novými zbraněmi vlastně pořád neměnný a pouze postupně nabírá na tempu. Na PC jsme si prostě za ty oky zahráli i lepší hry.

Příběhově je sice série docela jednodušší a plná klišé, ale sympatická a vyprávění docela odsýpá. Charaktery docela fungují a jsou vlastně docela „likeable“. Příjemné je i to, že se hra občas nebere úplně vážně a sem tam se poskytne i trochu humoru a to i na účet hlavního protagonisty.

Jako kompletní balík Halo: The Master Chief Collection prostě funguje skvěle a za slušné peníze toho nabídne skutečně hodně – i při nepříliš důkladném průchodu jsem jejím hraním strávil něco přes padesát hodin. Pokud přežijete trochu utahaný první díl, tak Vás čeká příjemná akční jízda se sympatickým obsazením. A mnohé navíc potěší také velmi populární multiplayer, který k sérii neodmyslitelně patří.

Komentáře