Gourmet Berner: Marmeláda s chutí ostružin a ginu

0

Představte si marmeládu… A teď to samé udělejte prosím ještě jednou, ale představa nebude souviset s tím, co si pod marmeládou obvykle v našich končinách představujeme, tedy želatinovou hmotu univerzální rádoby ovocné chuti a rosolovité konzistence. Gourmet Berner je rolls-royce mezi marmeládami.

Všechno začalo ve vinařské obci Uhlbach mezi Stuttgartem a Esslingenem. Právě tady vyrůstal Johannes Berner v podniku svých rodičů, zaměřeném na pěstování ovoce, vína a bobulovin. Zde se mladý Johannes vyučil zahradnickému řemeslu. Později vystudoval technický obor se zaměřením na úpravu ovoce a lihovarnictví, a tak získal základní znalosti pro zpracování, pěstitelství i zušlechťování ovoce.

V roce 1994 založil Johannes Berner vlastní podnik, specializující se na prodej domácích likérů a pálenek na regionálních trzích. Ohlas byl vynikající, a Berner se proto rozhodl otevřít si stálý maloobchod.

Na jedné straně tak mohou být konvenční chutě a přísady, na druhé pak jsou ovocná vinná želé, tradiční marmelády a exotické ovocné pomazánky s kombinacemi chutí, na které byste nepomysleli. Nebo vám maminka mazala někdy na chleba marmeládu s příchutí ostružin a ginu?

Komentáře