Další automobil co (ne)umí létat, i když se toto MINI vznášelo nad Ostravou

0

Agent s povolením zabíjet, James Bond, anebo Fantomas, francouzský zločinec, ti měli auto, které umí létat. A jakkoli zcela nedávno došlo k představení skutečného létajícího automobilu i v našich končinách, tak stále není obvyklé, aby auta létala. A i u MINI John Cooper Works tomu není jinak, levitace byla závislá na zavěšení a souvisela s partnerstvím tuzemského importéra značky a populárního festivalu.

MINI je totiž partnerem multikulturního festivalu Colours of Ostrava a v rámci toho jej umístilo na terasu vyhlídkové věže Bolt Tower, která je speciální šroubovou nástavbou vysoké pece číslo 1 v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě, tedy nad areálem festivalu Colours of Ostrava.

Všech 231 koní tak sleduje industriální areál z výšky 65 metrů – a pokud nás pamět neklame, tak žádný jiný automobil v České republice ještě nebyl tak vysoko nad okolním terénem. Že nešlo o snadnou operaci typu „řekneme Tondovi, ten tam hodí na první dobrou to auto jeřábem“ je asi jasné, vynesení reálného vozu na nástavbu bývalé vysoké pece, kterou navrhl Josef Pleskot, trvalo přibližně hodinu a půl.

zdroj a foto: MINI, BMW Group

Komentáře