Chytrý telefon za cenu pod dva tisíce? Alcatel zacílil na ekonomicky smýšlející zákazníky

0

Dříve narození si možná pamatují mobilní telefony značky Alcatel v legendárních modelových kreacích, ti mladší mohou jásat, je tady smartphone za cenu, kterou by si měl dovolit téměř každý, společnost TCL Communication totiž začala v Česku a na Slovensku prodávat smartphone Alcatel 1, který by měl být aktuálně cenově nejdostupnějším telefonem s FullView displejem s moderním poměrem stran 18:9.

Cena? Jak už bylo naznačeno, tak telefon je v nabídce v černé a modré barevné variantě za 1990 Kč. Za necelé dvě tisícovky nabízí přístroj fotoaparát s funkcí usnadňující úpravu a sdílení momentek na sociální sítě. Novinka běží na operačním systému Android 8 Oreo (Go edition), který byl navržen a optimalizován speciálně pro méně výkonná zařízení s nižší operační pamětí a menší interním úložištěm.

FullView displej se tedy prezentuje poměrem stran 18:9, displeje Alcatel FullView se vyrábějí přímo v továrně mateřské společnosti TCL, která je jedním z nějvětších výrobců televizorů na světě. V případě modelu Alcatel 1 umožnil moderní formát displeje 18:9 do těla běžného 4,4palcového smartphonu vtěsnat 5palcovou obrazovku. Díky tomu má telefon větší pozorovací plochu a navíc se pohodlně drží. Záda smartphonu nabízejí vzhled broušeného kovu, takže vypadá mnohem dražší, než ve skutečnosti je.

Alcatel 1 byl podle oficiálního tiskového prohlášení a dostupných materiálů navržen pro generaci uživatelů, která žije sociálními sítěmi a chce na nich sdílet zážitky se svými blízkými. Jeho zadní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a disponuje bleskem, přední kamera je 2Mpx a pomocí intrerpolace lze pořizovat až 5Mpx snímky. Nabízí intuitivní sadu funkcí nazvanou Sociální režim, která slouží k focení, rychlé úpravě fotek a jejich sdílení. Nástroj Photo Booth dokáže pořídit fotku ve stylu fotobudky (4 snímky během tří sekund, které spojí dohromady). Nástroj Social Square umožňuje na jedné polovině obrazovky prohlížet pořízené fotky, zatímco hledáček fotoaparátu je stale aktivní ve druhé polovině displeje.

Díky režimu jedné ruky dosáhne na všechny funkce fotoaparátu jednou rukou i dítě. Pokud je tedy právě toto žádoucí, pak musíte vědět, že Alcatel 1 pohání operační systém Android 8 Oreo (Go edition) optimalizovaný tak, aby i cenově dostupné smartphony fungovaly plynule a efektivně. Telefon proto obsahuje přímo z výroby sadu populárních aplikací od Googlu, např. Google Go, Google Maps Go, Gmail Go a další. Součástí této speciální platformy je také přístup na YouTube Go, který umožňuje stahovat videa do telefonu a sledovat je offline, není-li k mání internetové připojení.

Zdroj a foto: TLC, RelativePR

Komentáře