Čeští střelci továrního týmu CZ Shooting předvedli v Africe skvělý výsledek, dosáhli na zlato…

Česká republika obecně patří mezi střelecké velmoce a dokazuje to roky výsledky našich reprezentantů napříč disciplínami. Africká mise je toho dalším příkladem.

0

Hned na začátku se sluší pogratulovat a říct že ano, na zlato skutečně dosáhli… Pro méně zasvěcené – od 10. až 15. července 2018 se v jihoafrickém městě Polokwane v provincii Limpopo konalo mistrovství Afriky v praktické střelbě dle pravidel IPSC a Maria Gushchina, Robin Šebo a Miroslav Havlíček si vystříleli zlato ve svých divizích. Jak uvádí oficiální materiály CZ UB, všichni tři střelci v barvách České zbrojovky a.s., kteří do Polokwane přijeli reprezentovat tovární tým CZ Shooting, ukázali, že patří mezi světovou špičku.

Každý z nich dosáhl toho nejcennějšího – stupně vítězů a zlaté medaile ve své kategorii. Robin Šebo opanoval divizi Production, hned za ním se se ztrátou necelých tří procent umístila Maria Gushchina, která nejen že si vystřílela zlato v kategorii Lady, ale nechala za sebou zbytek mužů divize Production.  Oběma střelcům dopomohla k těmto skvělým výsledkům sportovní pistole CZ Shadow 2. Tato pistole byla do divize Production zařazena v roce 2017. Střelci mohou používat pouze továrně vyráběné modely s otevřenými mířidly, na kterých nejsou povoleny další úpravy či modifikace.

V divizi Open předvedl své kvality Miroslav Havlíček, který v závodu dosáhl nejlepších výsledků a zaslouženě si tak ze závodu odvezl zlatou medaili. Havlíček střílel s pistolí CZ 75 TS Czechmate. Pistole používané v divizi Open nejsou nijak omezeny, proto závodníci v této divizi používají individuálně upravované nebo stavěné speciály. Nejčastěji se zbraň vyznačuje optickými mířidly (kolimátory), delším zásobníkem a kompenzátorem zdvihu ústí hlavně.

zdroj a foto: CZUB.cz

Komentáře