Čeští beach volejbalisté mají nazbrojeno, jdou do bojů o Tokio

Aktuálně nejlepší český pár plážových volejbalistů Ondřej Perušič a David Schweiner už příští víkend zahájí svou zimní přípravu, začíná boj o nominaci do olympijského turnaje s českými želízky v ohni

0

Ondřej Perušič a David Schweiner začali společně hrát v roce 2016, kdy dali na rady lidí pohybujících se kolem nich, i když podle vlastních slov je možná společná cesta napadla už dříve. Společně si předsevzali dostat se do turnajů světové série a udržet mezi světovou špičkou. Aktuálně nejlepšímu českému páru patří momentálně 13. místo ve světovém žebříčku a to především díky výsledkům v letošním roce. Na 4 hvězdičkových turnaji Brazílii obsadili 9. místo, z Polska a Číny si skončili shodně na 5. místě a na domácím turnaji v Ostravě koncem července prohráli až v bojích o bronz. V 5 hvězdičkovém turnaji obsadili na začátku března 25. místo – v posledních dvou již shodně na 17. příčce.

Aktuálně nejlepší český pár plážových volejbalistů Ondřej Perušič a David Schweiner už příští víkend zahájí svou zimní přípravu pro cestu skrz olympijskou nominaci. „Je to pro nás obrovská motivace a zároveň největší výzva naší kariéry. Podřizujeme tomu teď naprosto všechno, ale bude to tuhý boj.“ říká Ondřej Perušič. „Na hrách může startovat 24 týmů a my jsme momentálně na 13. pozici. Nemá cenu lhát, ta šance je velká, ale bude potřeba na tom ještě hodně zamakat.“ doplňuje parťák David Schweiner.

Pár, který společně hraje teprve druhou sezónu, nejdřív stál na kurtu proti sobě. Na stejnou stranu lana se postavili s cílem dostat a udržet se v turnajích světové série. Po splnění tohoto snu si vytyčili další cíl – Olympiádu v Tokiu 2020. Ten dostává stále reálnější obrysy hlavně kvůli letošním výsledkům. Nejlepšího letošního umístění dosáhli na kurtu před domácím publikem v druhé nejvyšší soutěži světové série. V turnaji mezi vysokými pecemi vysloužilé Dolní oblasti Vítkovic podlehli až v semifinále a následně v i bojích o bronz. I tak je 4. místo prozatím nejlepší výsledek jejich kariéry.

Oba čtyřiadvacetiletí volejbalisté ukazují svůj potenciál turnaj od turnaje, kdy vylepšují svá dosavadní maxima. „My se snažíme pořád posouvat vpřed, překonávat svoje limity a dotahovat na ty nejlepší. Je to ale práce celého týmu.“ shodují se oba v odpovědi na otázku, co stojí za konstantně rostoucím výkonem. Svůj podíl na tom bezesporu má i italský trenér Andrea Tomatis. Tomu se podařilo podle jeho slov sestavit tým, který si sedí hlavně lidsky.

Letošní dobré výsledky s sebou přinesly další novinku. Aby pošetřili co nejvíce sil a mohli se plně soustředit na hru, rozhodli se spojit s hráčskou agenturou SportFin, za kterou stojí bývalí reprezentanti Martin Lébl a Jakub Novotný. Ti se nově postarají o vyjednávání podmínek, image v domácím prostředí nebo nabídnou poradenství v oblasti financí, pojištění a pomoc s plánováním palčivého tématu každého profesionálního sportovce – odchodu do sportovního důchodu.

K tomu by mělo nově přispět spojení se společnosti OIG, která se stane generálním partnerem a společnosti A1 „O podporu mě požádal Jakub Novotný. Jako bývalý volejbalista jsem rád, když můžu nějakou formou pomoci mladým talentům. Sam vím, jak z pozice hráče, tak nyní sponzora, jak je pro sportovce těžké zajistit si financovaní. Doufáme ze naše podpora pomůže dvojici Perusič Schweiner bojovat o účast na OH v Tokyo 2020.“ říká majitel společnosti A1, Ing. František Adler.

Komentáře