Český závodník Filip Salač debutuje a po privátním testu hodnotí

0

První motorkáři vyjeli na tuzemské silnice, teplé a suché počasí, byť v únoru, nabídlo ideální podmínky na níže položených silnicích. Jezdilo se ale i jinde, v jihošpanělském Jerezu se jezdci týmu Redox Prüstel GP pustili do soukromého testu, ve kterém zahájili přípravy na letošní sezónu ve třídě Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů.

Závodníky týmu Redox Prüstel GP na jihu Španělska na okruhu Jerez de la Frontera přivítalo slunečné počasí, čekal je dvoudenní soukromý test, bohužel během druhého dne zesílil vítr, takže bylo těžké zlepšit časy na kolo. Filip Salač navázal na předchozí práci se strojem KTM a s týmem zkoušeli spoustu dalších věcí.

Oproti předchozím testům ve Valencii se musel tentokrát český mladík poprat s několika problémy. Jen po pár kolech se mu opotřebovávaly pneumatiky a rapidně odcházela přilnavost, takže mohl odjet jen pár kol v kuse. Sedmnáctiletý jezdec také pracoval na lepší stabilitě při brzdění.

Příští týden se tým do Jerezu opět vrátí, kde se rozjede oficiální IRTA test. Kromě testu strojů se budou moci porovnat s ostatními konkurenty ze seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. „Po testech jsem hodně spokojený, jak s týmem, tak s motorkou,“ řekl Filip Salač. „Zatím se nám pracuje velice dobře a s mechaniky jsme si sedli. Zkoušeli jsme spoustu věcí a také zajet rychlejší časy na kolo. To šlo dobře a nebyl jsem tak daleko od prvního. Za to jsem rád. Motorka se mi líbí. Oproti loňsku je úplně jiná, protože jsem jezdil na KTM z roku 2016. Letos mám model 2019, takže je to úplně jiný stroj.“

Krom toho závodník doufá, že mu stroj sedne ještě víc, byť při testech bylo pár problémů se zadní částí motocyklu, protože tým nemohl přijít na to, jak dát dozadu více gripu. Nyní jsou na pořadu dne další testy v Jerezu, které už budou oficiální a kde se pojede na čas.

Komentáře