Češi jsou druzí v Lize mistrů. Ehm, ne ve fotbale…

0
Autoklub ČR

Češi nemohou být druzí ve ftobalové Lize mistrů, když se účast v této soutěži jen zbožným přáním. Na druhou stranu jsou tady skuteční chlapi, kteří se perou s časem, mezi sebou, i s přírodou a počasím, navíc úspěšní reprezentanti naší země. Česká republika je totiž druhá v automobilové lize mistrů, uplynulý rok byl pro Autoklub ČR velmi úspěšný.

Česká vlajka vlála vysoko a často dokonce nejvýše v mnoha automobilových disciplínách v Evropě i ve světě. Laťka pro nadcházející sezónu je tak nasazena opravdu vysoko. Novodobé dějiny českého motorsportu přepsal koncem léta Patrik Hájek, když v Belgii vybojoval před zraky 4000 diváků náš první titul mistra světa. Brzy ho následovala posádka Jan Kopecký – Pavel Dresler, která s Fabií R5 vyhrála mistrovství světa v rally v kategorii WRC2.

Čeští autokrosaři zcela ovládli mistrovství Evropy. Ze čtyř kategorií vypsaných pro evropský šampionát si odvezli tři mistrovské tituly. Václav Fejfar, Petr Nikodém a Jakub Novotný tak dokázali, že v autokrosu patříme mezi absolutní evropskou špičku.

Velké úspěchy zaznamenali také čeští účastníci ME v závodech do vrchu a to nejen se soudobými vozy, ale také s historickými speciály. Sportovní výsledky našich reprezentantů se odrazily v konečném hodnocení národů, které nedávno vyhlásila Mezinárodní federace automobilového sportu FIA. V hodnocení národů patří České republice druhé místo hned za kolébkou motoristického sportu – Itálií. Celkovým ziskem sedmi prvních, pěti druhých a pěti třetích míst jsme dokázali pokořit takové velmoci jako například Německo, Velkou Británii a Francii. Je to obrovský úspěch našich jezdců a Autoklubu ČR, který tím posílil své jméno u Mezinárodní automobilové federace.

„Minulý rok byl pro české barvy výjimečný, obzvlášť vezmeme-li v úvahu nesrovnatelně nižší prostředky, kterými naši zástupci disponují v porovnání s konkurencí. Tento handicap však umí nahradit znalostmi, zkušeností a především obrovským odhodláním. Máme výborné závodníky a v některých disciplínách patříme k evropské i světové špičce, což je vzhledem k naší velikosti opravdu mimořádný úspěch,“ komentoval úspěšný rok prezident Autoklubu ČR – Jan Šťovíček.

zdroj: Autoklub ČR

Komentáře