Bílí kluci si už posedmnácté budou říkat niga a houpat se v rytmu rapu

Hip Hop Kemp bude příští rok dospělý. Vtipným pokusem má být řečeno, že se letos koná už sedmnáctý ročník, a to v Hradci Králové od 23. do 25. srpna.

0

Jakkoli lze s klidným svědomím za kolébku kultury považovat starý evropský kontinent, tak rap je zcela a jistě hudebním žánrem, jehož kořeny zřetelně sahají do černošké hudby. Nicméně jde o fenomén tak oblíbený, že zasáhl i nečernošské příznivce, včetně těch českých. Nemá cenu hodnotit, do jaké míry pak bílí rapeři hrají rap anebo si hrají na rap, kvalita černosšké rapové hudby je v tomto ohledu nedostižná, i když výjimky tady jsou.

Festivalpark v Hradci Králové přivítá kompletní mix z „obou táborů“ pokud jde o barvu kůže, ze soupisky zahraničních jmen poutá nejvíce pozornosti GZA z ikonických Wu-Tan Clan nebo jeho krajan Hopsin. Suicideboys namíchají publiku smrtící koktejl složený z halucinace, horor core, okultismu a dunící basy. Tanec se samotným ďáblem předvede Immortal Technique, pořadatelé i letos zalovili ve vodách velkých hiphopových jmen.

Samozřejmě že chybět nebudou ani největší tuzemské, chápejte – česko-slovenské hvězdy. Slovenští Kontrafakt nevynechali doposud jediný ročník Hip Hop Kempu a ani letos tomu nebude jinak, svůj návrat na česká pódia letos prezentuje ikonický Chaozz.

Z letargie se probralo legendární duo Trosky, ukážou se PSH, Majk Spirit nebo Paulie Garand a kromě hiphopu se návštěvníci letos mohou těšit i na pořádnou porci elektronické hudby. Tu jim naservíruje partička ostřílených Jägermeister DJ’s, která bude hrát každý den od deseti večer až do tří do rána na Jägermeister Tatře. A to samozřejmě není všechno.

Součástí bude i bohatý doprovodný program, který bude zahrnovat například taneční souboje v breaking areně, hry a zábavu jako skimboarding, slip n´sliden, beerpong, Microsoft Game Zone, Xbox, ledově namražený Jägermeister. Pod vedením několikanásobného vítěze DMC contestu DJ FLUXe bude možné vyzkoušet si základy DJingu. G-Shock Miniramp Zone uvede nejlepší jezdce na BMX, inlinech nebo skateboardu. Dámy se mohou nechat zkrášlit a stylově ozdobit třpytkami a copy v Glitters corneru.

Zdroj: hiphopkemp.cz

Komentáře