Alcatel 1C má být smartphone vhodný pro děti a začátečníky s Androidem

0
foto: Alcatel

Debatovat o vhodnosti mobilního telefonu jeko nezbytné výbavy dítěte tady asi raději teĎ a tady mluvit nebudeme, za nás má mít kluk v kapse prak, kudlu, prostě cokolil a ne mobil, nicméně to bychom se asi stavěli proti přirozenému toku dějin a vývoji lidstva.

Takže raději k věci, ke zprávě, která říká, že společnost TCL Communication zahájila v České republice a na Slovensku prodej základního smartphonu Alcatel 1C určeného zejména pro děti a začínající uživatele Androidu. Kompaktní zařízení s pětipalcovým Full View displejem je aktuálně cenově nejdostupnějším 5“ chytrým telefonem s poměrem stran 18:9. Novinka pracuje na operačním systému Android Oreo Go Edition, který je optimalizovaný pro zařízení s menší operační pamětí a interním úložištěm. Alcatel 1C ve variantě dual SIM se prodává v modrém a černém barevném provedení za 1590 Kč.

Novinka z kategorie základních smartphonů sází a pětipalcový Full View displej s poměrem stran 18:9, zajímavý design a v dané cenové relaci i pokročilé funkce fotoaparátu. Smartphone neklouže v ruce díky mřížkované textuře zadního krytu, který současně zaručuje příjemný úchop. Zadní 5Mpx fotoaparát s úhlem záběru 77,5° a LED bleskem zvládná interpolovaně až 8Mpx snímky, přední kamerka nabídne interpolovaně až 5Mpx snímky a úhel záběru 80,4°. Nechybí aplikace a funkce pro vylepšení snímků, jejich řazení do zajímavých koláží i rychlé sdílení fotek na sociálních sítích.

Alcatel 1C (2019), který běží na systému Android Oreo Go Edition, obsahuje již z výroby základní sadu předinstalovaných aplikací Google, které kladou menší nároky na úložiště a dokážou efektivně využívat operační paměť a úložiště. Konkrétně jde o služby Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go a Gmail Go, stejně jako optimalizované aplikace Chrome, Google Play nebo Gboard.

Těm, kteří chtějí využívat dvě telefonní čísla v jednom telefonu, nabízí Alcatel 1C dvojici plnohodnotných slotů na SIM karty, třetí slot je pak k dispozici pro MicroSD kartu. Baterie o kapacitě 2000 mAh zvládne celodenní provoz – v síti 3G nabízí na jedno nabití až 15 hodin hovoru a 166 hodin v pohotovostním režimu. Ve výbavě pak nechybí třeba FM rádio nebo svítilna. K dispozici jsou bezdrátové technologie BlueTooth 4.2, Wi-Fi s podporou funkce Wi-Fi Direct a navigačních systémů GPS a GLONASS.

zdroj: Relative PR & Consultancy

Komentáře